reklamı kapat

POPÜLER

Steam kış indirimlerinin başlangıç tarihi kesinleşti

Oyun sevenlerin heyecanla beklediği Steam kış indirimleri giderek yaklaşıyor. İndirimlerin başlangıç tarihi hakkında çeşitli tahminler bulunuyordu. Sonunda bu tarih Valve cephesinden olmasa da, PayPal tarafından onaylandı.

Steam son olarak Black Friday indirimleriyle oyuncuların cüzdanlarını boşaltmıştı. Eğer bu kampanya döneminde aradığınızı bulamadıysanız ya da istediğiniz her şeyi alamadıysanız, üzülmeyin. Steam‘in klasikleşen kış indirimi geliyor. Daha önce Eurogamer merakla beklenen kampanya döneminin 22 Aralık‘ta başlayıp, 2 Ocak‘ta son bulacağını duyurmuştu. Sonunda bu iddiaların gerçek olduğu ortaya çıktı. Ancak açıklama Steam’den değil, PayPal İngiltere‘den geldi.

PayPal UK tarafından atılan tweet bu hesaba ilk girdiğiniz anda görünmüyor. Yanıtlar kısmına baktığınızda yukarıdaki haliyle karşımıza çıkıyor. Burada kullanıcılardan Steam indirim tarihini ortaya çıkartmak için tweet atmaları isteniyor. Eğer istenen tweeti atarsanız indirimlerin 22 Aralık‘ta başladığı ortaya çıkıyor. Henüz kampanya döneminin bitiş tarihi bilinmese de, indirimlerin 2 Ocak‘ta son bulması muhtemel görünüyor.

Her ne kadar bu bilgiye biraz dolaylı yoldan ulaşsak da, beklenen dönemin ne zaman başlayacağı böylece kesinleşmiş oluyor. Oyun sevenlere de cüzdanlarını hazırlayıp, 22 Aralık’a kadar beklemek düşüyor.