reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin kamerası konusunda iddialı bilgiler

Mobil Dünya Kongresi 2019 kapsamında lanse edileceği iddia edilen Samsung Galaxy S10 ailesi, işlemcileriyle kamera konusunda çok iddialı olacak.

Samsung Galaxy S10‘da yer alacak Exynos 9820 işlemci, yeni gelen bilgilere göre telefonları özellikle kamera konusunda bir üst seviyeye taşıyacak. En son duyduğumuz kadarıyla bu işlemci, firmanın performans odaklı özel Mongoose M4 çekirdekleri üzerine kuruluyor. Bu altyapı ile Cortex-A76‘dan çok daha performanslı olacağı söylenen Exynos 9820, 7nm FinFET üretim sürecinden çıkıyor. Yüksek performansı yüksek enerji verimliliğiyle sunacağı belirtilen işlemcinin, 3.30GHz saat hızına ulaşabileceği de söyleniyor. İşte bu işlemcide özel bir çift çekirdekli yardımcı işlem ünitesi / işlemci daha yer alıyor. İşte bu yardımcı işlemci, yapay zeka işlemleri konusunda büyük fark yaratacak deniyor. Burada ise özellikle görüntüleme tarafı öne çıkıyor. Samsung Galaxy S10 ailesinin, Pixel 3 ve iPhone Xs modelleri gibi bilişsel fotoğrafçılık altyapısı taşıyacağı söyleniyor. Bu altyapıda tek bir fotoğraf için birden fazla fotoğraf çekiliyor ve sensörler, işlemciler ile algoritmalar üzerinden en iyi sonuç ortaya konuyor. Sektörün geleceğini bu altyapı oluşturuyor. Çünkü firmalar artık kamera donanımları konusunda sınırlarda geziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 kamera konusunda gerçekten çok iddialı olacak

Huawei Mate 20 Pro benzeri üçlü arka kameranın sadece Beyond 1 ve Beyond 2 modellerinde olacağı söyleniyor. Bu sistem daha önce ortaya çıktığı üzere “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kameralar üzerine kuruluyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4 um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1 um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı belirtiliyor.

İlgili Video

Firmanın dört arka kameralı modellerinden