reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra ile Ay çekimi nasıl yapılıyor? [Video]

Kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan Samsung Galaxy S20 Ultra modeli, sunduğu kamera yetenekleriyle DSLR fotoğraf makinelerine gözdağı veriyor.

Satışa sunulduğu günden beri adından söz ettiren telefon bugüne kadar bir çok modelle karşı karşıya geldi. Bilindiği üzere  Ultra modelinin alametifarikası sahip olduğu zoom yeteneği. 10 kat hibrit optik yakınlaştırma yapabilen telefon 100 kat dijital yakınlaştırmaya izin veriyor. 100 kat dijital yakınlaştırma sayesinde telefon yüksek bir zoom olacağı sağlıyor. Young360 isimli YouTube kanalı Ultra modelindeki kameranın yakınlaştırma yeteceğini sergilemek için bir video paylaştı. YouTube üzerinden yayınlanan videoda telefon ile Ay çekimi nasıl yapıldığı gözler önüne seriliyor. Paylaşılan videoya bakıldığında 100 kat yakınlaştırma yapıldığında Ay fotoğrafının rahatlıkla çekildiği görülüyor. Pek tabii 100 kat yakınlaştırma yapıldığında çok net bir görüntü elde edilemese de yine de Ay karşımıza çıkıyor. 10 kat yakınlaştırmada ise telefon daha net bir şekilde ortaya çıkıyor.  Samsung Galaxy S20 Ultra zoom yeteneği haricinde 8K video özelliğiyle de dikkat çektiğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra kamera performansıyla sınırları zorluyor

Daha önceden profesyonel makinelerin çekebildiği Ay’ı bir akıllı telefonla çekilmesi ise gerçekten etkileyici. Haberin devamında yer alan video üzerinden Galaxy S20 Ultra’nın gösterdiği performansı izleyebilirsiniz. Siz Galaxy S20 Ultra’nın kamera performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video

Telefon ile Ay çekimi nasıl yapılıyor?