reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisi güncelleme konusunda üst limit olacak

Sızdırılan resmi basın bültenine göre Samsung Galaxy S22 serisi Android güncellemeleri konusunda Google’ı dahi geride bırakacak.

Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra’dan oluşan Samsung Galaxy S22 serisi, resmi olarak 9 Şubat tarihinde lanse edilecek. Haklarında gerçek anlamda hiçbir sürpriz kalmayan telefonlar, ortaya çıkan basın bültenine göre 4 yıl boyunca ana Android güncellemelerini alacak. Kutularından Android 12 ile çıkacak telefonlar, Google tarafından yayınlanacak dört yeni Android sürümünün de keyfine bakacak. Buna ek olarak telefonlara 5 yıl boyunca Android güvenlik güncellemeleri de gönderilecek.

Bu konuda kişileri çok memnun eden, Android 12 dağıtımını da Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede eskiye oranla çok hızlı şekilde yapan Samsung, uzun zamandır hep gündemimizde olan güncelleme sürecini artık sorun olmaktan çıkarmaya kararlı görünüyor.

Kâğıt üzerinde Android 16’ya kadar tam olarak desteklenecek Samsung Galaxy S22 serisi, şirket için güncelleme özelinde yeni bir dönüm noktası olacak. Güncelleme özelindeki bir önceki dönüm noktası ise Samsung’un iki ana güncellemeden üç ana güncellemeye çıkacağını açıklaması olmuştu. Halen birçok firma bu sözü dahi veremiyor.

Türkiye’de de satılacak Samsung Galaxy S22 serisi, ucuz telefonlar olmayacak. Özellikle serinin albenisi en yüksek modeli olan Galaxy S22 Ultra’nın Türkiye’de 20 bin TL bandını geçmesi olası durumda.

İlginizi Çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü