reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 serisi için yeni güncelleme geliyor

Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic için 9 Şubat itibarıyla yeni bir güncelleme yapılacağı duyuruldu.

Samsung, 9 Şubat tarihinde Unpacked etkinliği yapacak ve burada Galaxy Tab S8 ile Galaxy S22 ailelerini karşımıza çıkaracak. Bu etkinlikte yeni bir akıllı saat ise gelmeyecek. Firma bunun yerine Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic için güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile akıllı saatlerin uyku takip süreçleri çok daha etkili hale getirilecek, aynı zamanda saatlere yeni saat arayüzleri dahil edilecek.

9 Şubat tarihinde yayınlanacak yeni güncelleme ile saatler için Centr ortaklığına başlanacak ve bu sayede modeller vücut kompozisyonunu ölçme konusunda daha iyi hale gelecekler.

Saatlerdeki Biyoelektrik Empedans Analizi (BIA) sensörü, vücut yağını ve iskelet kasını ölçme imkânı veriyor bu süreçten daha detaylı bilgileri Centr ile almak yakında mümkün hale geliyor. Ancak bunun ücretli olacağı, sadece 30 günlük bir ücretsiz deneme sürecinin sağlanacağı aktarılıyor.

Güncelleme ile Samsung Galaxy Watch 4 modelleri egzersiz konusunda da gelişiyor. Yeni modellerde farklı alanlar için hedefler belirlenebiliyor, bu hedefler konusunda saatten görsel ve işitsel geri bildirim alınabiliyor. Bu süreç bir dijital kişisel koç olarak çok faydalı bulunuyor.

Bu arada Samsung kişilere saatler için yukarıdaki kayışları da sunacak. Bu kayışların şubat ayının sonunda birçok pazarda elde edilebileceği aktarılıyor. Firmanın akıllı saatlere 2022 bitmeden Google Assistant’ı getireceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak bunun halen yüzde 100 kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Güncelleme: Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mobil Deneyim Bölümü Yazılım Platformu Başkanı Janghyun Yoon, konuyla ilgili şunları söyledi: “Akıllı saat kullanıcılarının artan ihtiyaçlarını anlıyoruz. Galaxy Watch4 için yayınladığımız son güncellemeyle birlikte kullanıcıların zindelik yolculuklarında rehberlik ediyoruz. Genişletilmiş deneyimler ve yeni inovasyonlarla bütünsel sağlığı yeniden tanımlamaya yönelik çalışmalarımıza heyecanla devam ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın