reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4 serisinde Google Assistant dönemi başladı

Samsung Galaxy Watch 4 akıllı saat serisi için söz verilen adım atıldı. Artık saatlerde Google Assistant da yer alıyor.

Samsung Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatler artık Samsung ile Google ortaklığının faydasını daha çok görüyor. Bu bağlamda Bixby sonrasında devreye giren Google Assistant, WearOS temelli hale gelen akıllı saatlerin sesli komutlar ile yönetilme performansını yeni bir seviyeye çıkarıyor. Kişiler artık birçok konuyu hızlı şekilde asistana söyleyerek halledebiliyor, birçok konuda bilgi alabiliyor. Bu gelişmenin tek olumsuz yanı ise asistanın şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya, Kore ve Tayvan merkezli olarak aktif edilmiş olması. Google Play Store bağlantısı burada olan asistan, umarız yakında Türkiye’de de aktif edilir.

Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic gündemimize en son verilen 4 yıllık güncelleme sözü ile gelmişti. Bu sayede uzun süre gündemde kalacak ürünler, için bundan önce güzel bir güncelleme de gelmişti. 10 Şubat itibarıyla herkes için gönderilmeye başlanan güncelleme hakkında Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mobil Deneyim Bölümü Yazılım Platformu Başkanı Janghyun Yoon şunları söylemişti:

“Akıllı saat kullanıcılarının artan ihtiyaçlarını anlıyoruz. Galaxy Watch4 için yayınladığımız son güncellemeyle birlikte kullanıcıların zindelik yolculuklarında rehberlik ediyoruz. Genişletilmiş deneyimler ve yeni inovasyonlarla bütünsel sağlığı yeniden tanımlamaya yönelik çalışmalarımıza heyecanla devam ediyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung bu güncellemeyle kullanıcıların sağlık ve zindelik hedeflerine ulaşmasına ve kişisel stilini yansıtmasına yardımcı olacağını aktarıyor. Kullanıcılara sunulan yeni iyileştirmeler arasında bisikletçi veya koşucular için gelişmiş ara antrenman, yeni uyku koçluğu programı ve yeni vücut bileşimi bilgileri yer alıyor.

Samsung Galaxy Watch 4 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket