reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 fiziksel ana ekran tuşuyla nasıl görünürdü?

Bir süre önce tanıtılan, hem özellikleri hem de ücretiyle adından sıkça söz ettiren Samsung Galaxy S8‘i fiziksel bir ana ekran tuşuyla hayal edebiliyor musunuz? Samsung tarafından alındığı ortaya çıkan patent çizimleriyle artık hayal etmemize gerek kalmıyor.

Bildiğiniz gibi neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip olan Galaxy S8 ve Galaxy S8+ aynı zamanda dokunmatik bir ana ekran tuşuna sahip. Hatta daha önce bu tuşun az da olsa hareket ettiği ortaya çıkmıştı. Görünen o ki Samsung tasarım sürecinde bu modelleri fiziksel ana ekran tuşuyla da düşünmüş.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar tasarlanırken birçok benzer tasarım üzerinde duruluyor. Hepsinde ufak da olsa bir farklılık bulunuyor. Tüm bu çizimler değerlendirildikten sonra amaca en uygun tasarım tercih ediliyor. Samsung tarafından alınan ancak kullanılmayan patent de Galaxy S8’in fiziksel ana ekran tuşuyla nasıl görüneceğini gözler önüne seriyor.

Galaxy S8 serisinin neredeyse çerçevesiz ekran tasarımına pek uymayan bu ana ekran tuşu biraz eğreti duruyor diyebiliriz. Her ne kadar birçok kullanıcı parmak izi sensörünün yerinden şikayet etse de, fiziksel tuşlu tasarım problemleri çözmeyecek gibi duruyor. Aksine bu tasarım kendi ergonomik problemlerine sahip. Tüm bunların farkında olan Samsung da dokunmatik ana ekran tuşunun yer aldığı tasarımı tercih etmiş.