reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s8

Samsung, Galaxy S8 ile kullanıcıların sağlığına odaklanıyor

Samsung geçtiğimiz sene yaşanan talihsizliklerden sonra Galaxy S8 ile telafi çalışmalarına başlıyor. Merakla beklenen bu akıllı telefon kullanıcıların sağlıklarını takip etmesini de kolaylaştıracak.

SamMobile’in haberine göre S Health uygulaması Galaxy S8’in piyasaya sürülmesiyle birlikte yenilenecek. Sadece aktivite takibi yapmakla kalmayacak, kullanıcıların doktorlarla irtibata geçmesini de sağlayacak. Amwell ve WebMD gibi ortaklar sayesinde uygulama içinde çeşitli ilaçların prospektüsünü aramak, hastalıkların belirtilerini bulmak ve gerekli görüldüğünde doktorlardan randevu almak mümkün olacak. Üstelik ödemeler de yine S Health üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Uygulama sadece S8 ile bağlantılı olmayacak ancak Samsung bu tarz gelişmeleri genelde lansmanlar sırasında duyurmayı tercih ediyor. Bu sebeple S Health’in yenilenmesi ile Galaxy S8‘in duyurulmasının aynı zamana denk düşecek gibi görünüyor. Bunun yanı sıra uygulamanın en etkili şekilde S8 ile çalışacağı da düşünülüyor. Kullanıcıların sağlıklarına dair gelişmeleri daha rahat takip etmesine sağlayacak bu yeniliklerin ne kadarının Türkiye‘de kullanılabilir olacağı ise henüz belli değil.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR