reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s9

Samsung Galaxy S9’un kamerası performansıyla sınırları zorlayacak

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S9 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Önümüzdeki ayın sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağına kesin gözüyle bakılan Galaxy S9’un bu kez kamerasıyla ilgili yeni bir iddia ortay atıldı.

Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Galaxy S9, kamera performansıyla sınırları zorlayacak. Rakiplerine fark atmak için yoğun bir çalışma içerisinde olan Samsung’un Galaxy S9’un kamerasında üç katmanlı kamera sistemine yer vereceği belirtiliyor. Üç katmanlı kamera sistemi sayesinde telefonun 1000 fps’ye kadar süper ağır çekim özelliğine destek vereceği ifade ediliyor. . Bu özelliğin özellikle profesyonel fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekeceğini söylemek mümkün.

Samsung Galaxy S9, düşük ışıkta daha başarılı bir performans sergileyecek

Galaxy S9’da yer almasını beklediğimiz çift kameradan ana kameranın F/1.5 diyafram değerine destek vereceği belirtiliyor. F/1.5 diyafram değeri sayesinde telefonun düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekebileceğini söyleyebiliriz. Bu diyafram değerinin aynı zamanda arka plan bulanıklaştırma özelliğinde de daha iyi çalışacağını belirtelim.