reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung Galaxy S9’un zamanı durduran yeni kamera sensörü için güzel gelişme

Samsung‘un MWC 2018 kapsamında tanıttığı yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, biliyorsunuz gelişmiş bir kamera sistemi üzerine kuruluyorlar. Bu kameraların arkasında yer alan yeni ISOCELL Fast 2L3 sensör içinse güzel bir haber bulunuyor.

Samsung’un bugün resmi olarak duyurduğu ISOCELL Fast 2L3 sensör, eğer gelen bilgiler doğruysa diğer üreticilere de açılacak. Yani Çin merkezli akıllı telefon üreticileri bunu alarak ürettikleri telefonlara koyabilecek. Bu hamle ile pazardaki Sony üstünlüğünü kırmak istediği düşünülen şirket, yeni sensörüne oldukça güveniyor. Dediğimiz gibi Galaxy S9 ve Galaxy S9+ içerisinde yer alan bu sensör, üst seviye fotoğraf ve videolar çekebiliyor. Bu noktada en çok saniyede 960 karelik yavaş çekim desteği dikkatleri üzerine çekiyor. Bünyesinde yer alan 2GB DRAM (LPDDR4) ile bu hıza çıkabilen 12 megapiksel CMOS sensör, üç katmanlı bir yapıda karşımıza çıkıyor. HDR desteğini veren ve videoda oluşabilen bozulma ile kayma efektleri önleyen sensör, en gelişmiş mobil görüntüleme teknolojilerini üzerinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung sensör sektöründe daha fazla söz sahibi olmak istiyor

Şu an seri üretime girdiği belirtilen ISOCELL Fast 2L3, ilk denemelerde gösterdiği performans ile göz dolduruyor. Bu performansın diğer cihazlara gelecek olması da son kullanıcı için oldukça güzel görünüyor. Ancak şu an hangi firma ya da modellerin bu sensörü kullanacağı bilinmiyor.