reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galax Z Flip 3 pil koruma moduyla geliyor; işte bilinmesi gereken detaylar

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3, pil koruma moduyla geliyor. Android 11 ve One UI 3.1.1 yüklü gelen telefonun pil ayarlarında pil ömrüne katkı sağlayacak bir mod ortaya çıktı.

Bizim de farkını vardığımız bu mod telefonlardaki pili korumaya imkan tanıyor. iPhone’larda olduğu gibi Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modellerine de eklenen bu mod telefonlardaki pillerin daha uzun kullanılmasını sağlıyor. Bu mod aktif hale geldiğinde telefonlar yüzde 85 şarj seviyesine ulaştığında şarj işlemini durduruyor. Pil koruma moduna Ayarlar- Pil-Diğer Pil ayarları-Pili korur modu üzerinden ulaşılabiliyor. Yüzde 100 şarjın pillere zarar verdiği ortaya çıkmıştı. Battery University, lityum iyon pillerin tamamen şarj edilmesinin gerekli olmadığını belirtmişti. Battery University, lityum iyon pillerin yüzde 100 şarj etmenin yüksek gerilim sebebiyle bataryayı zorladığını ifade etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 Türkiye ne kadar?

Suya dayanıklı dünyanın ilk katlanabilir ekranlı telefonu olan Galaxy Z Fold 3, S Pen desteğiyle geliyor. Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alan telefonda 12 GB RAM yer alıyor. 1 Eylül’de Türkiye’de ön siparişe açılacağı açıklanan Galaxy Z Fold 3, 22 Eylül’de satışa sunulacak. Telefonun satış fiyatı ise 21.999 TL olacak.

Samsung

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti