reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S3 incelemesi

25 Aralık 2016

samsung-gear-s3-05

GÖRÜNÜŞÜYLE KLASİK, YAPABİLDİKLERİYLE AKILLI SAAT

Akıllı saatlerde tasarım diğer cihazlara göre çok daha farklı bir öneme sahip. Çünkü akıllı saatler diğer cihazların tasarımıyla karşılaştırıldığında farklı bir misyon üstleniyor. Var olan bir nesnenin başına akıllı ekini getirmek hiç kolay olmuyor. Hem geleneksel tasarım anlayışından kopmamak hem de hayatı kolaylaştıracak özellikler sunmak önem taşıyor. Açıkçası Samsung’un ilk akıllı saatleri bir saatten ziyade bileğe takılabilen dokunmatik bir ekran görünümündeydi. Gear S2 ile bu algıyı kırarak klasik saate yaklaşma yolunda önemli bir adım atan Samsung, Gear S3’te aynı çizgide ilerlemeye devam ediyor. Yuvarlak hatları ve gövdesinde barındırdığı ince detaylarıyla Gear S3, klasik saate en yakın akıllı saat deneyimini vadediyor diyebiliriz.

gearsara6
Yuvarlak hatların korunduğu cihazda ilk göze çarpan detay cihazın ekranının büyümesi ve gövdenin kalınlaşması oluyor. Bir diğer önemli detaysa çerçeve oluyor. Klasik modelde döner çerçevede herhangi bir işaret bulunmazken frontier’da zaman tutmayı kolaylaştırmak adına çizgiler yer alıyor. Çerçevenin ekrana yakın olan iç kısmında ise iki saatte de rakamlara yer veriliyor. Gear S2’nin sağ tarafında yer alan iki adet tuş, aynı şekilde yeni Gear S3’te de yerini alıyor. Paslanmaz çelik gövdenin yer aldığı cihazın ekranı ise Gorilla Glass teknolojisiyle korunuyor. Böylece çizilmelere karşı dayanıklılık gösteriyor. Gear S2’de yalnızca klasik modelde istenen kayışı takmak mümkün oluyordu. Gear S3’te ise hem Frontier’da hem de Classic modelde 22 milimetre kayışlar istendiği gibi takılabiliyor. Böylece iki cihaz arasında seçim yaparken kayış konusunu düşünmeye gerek kalmıyor.

samsung-gear-s3-06
Tasarım “gerçek” saate benzerliğiyle dikkat çekse de büyük ekranıyla her kesime hitap etmiyor. Ekran boyutu büyük olduğu için özellikle ince bilekli kişilerde ve kadın kullanıcılarda saatin biraz büyük kaldığını söylemek gerekiyor. Ayrıca cihazın sert çizgileri de Gear S3’ü daha çok erkeklere yönelik bir saat haline getiriyor. En azından ekran boyutu daha küçük kalsaymış veya kullanıcılara ekran boyutu konusunda seçim şansı sunulsaymış çok daha iyi olabilirmiş.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Gear S3 incelemesi” için 2 cevap

  1. Hidayet Çalışkan dedi ki:

    Saati ben de aldım ve memnunum. Ancak şarj konusunda biraz kafam karışık. Burada ürün inceleme videom var bakmak isterseniz https://www.youtube.com/watch?v=R-rU4pdFmO0

  2. salih dedi ki:

    mrb. ben yeni aldım, ipone 7 plus ile kullanıyorum maillerimi nasıl görebilirim.tşk..