reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung, katlanabilir telefonlar için üç büyükle görüşüyor

Samsung, katlanabilir telefon pazarını 2021 sonunda ya da 2022 başında inanılmaz büyük hale getirecek. Çalışmalar devam ediyor.

Samsung’un ekran / panel üreten yan firması Samsung Display, en son duyduğumuzda Çin merkezli üreticilere yüksek miktarlarda katlanabilen / esneyebilen panel göndermeye başlamıştı. Burada hem yatay hem de dikey katlanan paneller tedarik etmeye başlayan teknoloji devi, katlanabilir telefonların sayısını artıracak, fiyatları da aşağıya çekecek olmasından dikkat çekmişti. Ancak burada bir firma adı verilmemişti. Yeni rapora göreyse Samsung’un katlanabilir ekran konusunda Xiaomi, OPPO ve Google ile çalıştığı ortaya çıktı. Xiaomi’den 2021’de birden fazla katlanabilir telefon kesin olarak geliyor. Bu alana OPPO’nun da sadece bir model ile hemen hemen kesin olarak dahil olacağı biliniyor. Google’ın da alana ilgi duyduğu gelen bilgiler arasında ve olası bir katlanabilir Pixel’in 2021’de görücüye çıkarılması sürpriz olmaz bilgisi veriliyor. Samsung’un OPPO’ya verdiği ekranın 7,7 inç gibi büyük bir boyutta olduğu da son duyumlar arasında yer alıyor. Xiaomi’nin 8 inç, Google’ın ise 7,6 inç ekran istediği gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung da yeni yıl için birden fazla katlanabilir geliştiriyor

Galaxy Z Fold 3, Samsung’un 2021’deki üç katlanabilir telefon modelinden en çok dikkat çeken olacak. 1.999 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak Galaxy Z Fold 3, en son söylendiği kadarıyla 7.55 inç bir ana ekrana sahip. Modelin dışındaki ekran ise 6.21 inç seviyesinde olacak. Ana ekranının LTPO temelli olduğu ve 120 Hz yenileme sunduğunu bilinen Galaxy Z Fold 3, yukarıda da dediğimiz gibi ilke imza atarak adeta bir Galaxy Note modeli gibi entegre olarak S Pen kalem ile geliyor.

Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu “ilk ünvanını” üzerine alacak. Model gücünü ise hemen hemen kesin olarak Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemcilerden birisinden alacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun yeni kablosuz şarj teknolojisi