reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung sayesinde katlanabilir telefonlar patlama yapacak

Samsung, katlanabilir telefon pazarını 2021 sonunda ya da 2022 başında inanılmaz büyük hale getirecek. Bunun arkasında ekranlar yer alıyor.

Söylendiği kadarıyla Samsung’un ekran / panel üreten yan firması Samsung Display, Çin merkezli üreticilere yüksek miktarlarda katlanabilen / esneyebilen panel göndermeye başlamış durumda. Burada hem yatay hem de dikey katlanan paneller tedarik etmeye başlayan teknoloji devi, katlanabilir telefonların sayısını artıracak, fiyatları da aşağıya çekecek gibi görünüyor. Bu da elbette oldukça güzel görünüyor. 2021’de biliyorsunuz katlanabilir telefon pazarına Xiaomi ile OPPO gibi iki dev isim daha katılıyor. Burada sadece Xiaomi’den üç farklı model geliyor. Pazar artık hiç olmadığı kadar büyük hale geliyor. Alana Apple ise yüksek ihtimalle 2022’de giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın yeni yılda en merak edilen katlanabilir modeli Samsung Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Fold 3, Samsung’un 2021’deki üç katlanabilir telefon modelinden en çok dikkat çeken olacak. 1.999 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak Galaxy Z Fold 3, en son daha önce söylendiği gibi 7.59 değil 7.55 inç bir ana ekrana sahip olacak bilgisiyle gündeme gelmişti. Modelin dışındaki ekran ise 6.23 inç değil 6.21 inç olacak bilgisi verilmişti.

Ekranının LTPO temelli olduğu ve 120 Hz yenileme sunduğunu bilinen Galaxy Z Fold 3, yukarıda da dediğimiz gibi ilke imza atarak adeta bir Galaxy Note modeli gibi entegre olarak S Pen kalem ile geliyor. Kore merkezli kaynaklara göre telefon ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli olacak.

Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu “ilk ünvanını” üzerine alacak. Model gücünü ise hemen hemen kesin olarak Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemcilerden birisinden alacak.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için çıkan yeni özellikler