reklamı kapat

POPÜLER

Samsung N210 incemelesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Kompakt boyutları, 1 kilogram civarındaki ağırlığı ve uzun pil ömrünün yanı sıra 3G desteği sunmasıyla da mobil kullanıcıların bir hayli merakla inceleyeceğini düşündüğümüz N210’a daha yakından bakalım.

SADE TASARIM, FERAH KULLANIM
10.1 inç genişliğinde bir ekranın sahibi olan N210’un bu minik ekranı LED arka aydınlatma teknolojisiyle geliştirilmiş. Bu sayede görüntülerin daha canlı renklere ve daha keskin detaylara sahip olmasını sağlayan ekran, mat malzemeyle işlenmiş olmasından dolayı da, bulunacağınız mekanlardaki ortam ışıklandırmasının parlak ekranlar üzerinde yaratacağı yansıma problemini size yaşatmayarak, daha stabil bir kullanım sağlamanıza yardımcı oluyor. Özellikle kapak tasarımıyla oldukça sade ve ferah bir görünüm sunan cihaz, Samsung’un yeni kristal desenli tasarımına sahip. Cihaz, özellikle özel tasarımlı klavyesi ile ergonomik bir kullanım sunmasıyla da oldukça başarılı. Klavyesi üzerinde yer alan tuşlar arasındaki mesafe ile hatasız ve hızlı bir yazım deneyimi sağlayan cihaz, böylece kullanıcılara daha verimli bir çalışma ortamı hazırlıyor.

MOBİL YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZİ

Sahip olduğu 3G desteği ile kullanıcıların istedikleri her yerden 3G hızında interneti kullanabilmelerini mümkün kılan cihaz,  12 saate kadar pil ömrü sunmasıyla da mobiliteye tam destek veriyor. Akıllı Güç Yönetim özelliğiyle pil ömrünü koruyabilen N210, HyperSpace Instant On özelliği ile de Windows’un ön yükleme süresini beklemeden direkt olarak multimedya öğelerine ulaşabilmenize ve internete bağlanabilmenize olanak tanıyor. Intel’in yeni Atom işlemci ailesinden N450’yi barındıran N210, 1.66 GHz işlemci hızı gösteriyor. 1 GB DDR2 belleği bulunan cihaz, aynı zamanda bütünleşik bir ekran kartının ve 250 GB’lık bir depolama alanının da sahibi. İncelediğimiz modelin üzerinde bulunan Windows 7 işletim sisteminin yanı sıra, N210’un Windows XP Home işletim sistemi seçeneği de mevcut durumda. Özellikle fiyatıyla cep yakmayan N210, bu sayede mobil yaşam kullanıcılarının tercih sıralamasında ön saflarda yer alacaktır diye düşünüyoruz. Özellikle uzun pil ömrü ve 3G desteği ile dikkat çeken N210, işlemcisinin yeni nesil olmasıyla kullanıcıların sistem beklentilerini karşılayacakken, tasarım sadeliğiyle de göz kamaştıracak nitelikte bir ürün.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
12 saatlik pil ömrüyle başarılı, 3G desteği sunması büyük avantaj, tasarım sadeliği ve yeni nesil işlemcisini de unutmayalım.

EKSİLER
Bellek miktarı daha yüksek olabilirdi.

SONUÇ
Şık tasarımının altında barındırdığı sistem yapısının yanına uzun pil ömrünü ve 3G desteğini de katan N210, fiyat avantajıyla da öne çıkıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci
•  Intel Atom N450 1.66 GHz

Ekran
•  10.1 inç WSVGA Non-Gloss LED Backlight (1024×600)

Ekran Kartı
•  Intel GMA 3150

Bellek
•  1 GB DDR2

Sabit Disk
•  250 GB

Optik Sürücü
•  Yok

Bağlantılar
•  3G, USB (3 adet), Ethernet, Wireless, Bluetooth, VGA, kart okuyucu

Ses Çıkışı
•  3W stereo hoparlörler

Pil Ömrü
•  12 saate kadar

Boyutlar
•  265 x 188.9 x 26 – 29.1 mm

Ağırlık
•  1.32 kilogram

İLGİLİ HABERLER