reklamı kapat

POPÜLER

Samsung PX2370 incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Şık tasarımını ezkaza atlayacak olan kullanıcıları ise sunduğu görüntü performansı ile yakalayacağını düşündüğümüz SyncMaster PX2370, aynı zamanda sahip olduğu 23 inç  genişliğindeki mat ekranı ile yansımaları ekarte edebiliyor. Bunun yanında piyano siyahı çerçeveli tasarımının ortasında sadeliği ile dikkat çeken ekran, 1920×1080 piksel çözünürlüğü desteklemesiyle de, kullanıcıların kah oyun, kah film gösterimleri sırasında keyif almalarını sağlayacaktır. Özellikle şeffaf malzemeyle tasarlanmış olan stant boynu ile şık bir görünüme kavuşan SyncMaster PX2370, daire biçiminde modern bir stantla beraber geliyor. Cihazın genel tasarımı söylediğimiz gibi oldukça hoş, ancak ekranın en ufak bir sallantıya ayak uydurarak sallanmamasının daha iyi  Olacağı kanaatindeyiz. Cihazın en ince yerinde 18 mm’lik kalınlığa sahip olduğunu da sözlerimize ekleyelim.

LED ARKA AYDINLATMALI
LED arka aydınlatmalı monitör peşinde olan kullanıcıların dikkatini çekecek olan SyncMaster PX2370, LED performansını başarılı bir şekilde yansıtıyor. 2 ms tepki süresi gösteren cihaz, 250 cd parlaklık ve 16:9 görüntüleme oranına sahip. Bunun yanı sıra mega kontrast oranıyla da dikkat çeken cihaz, koyu sahnelerde başarı gösteriyor. Özellikle oyun testimiz sırasında fazlasıyla başarılı bulduğumuz SyncMaster PX2370’in, renkleri tüm canlılığıyla yansıttığını üstüne basa basa söylemeliyiz. Üzerinde birer adet HDMI, DVI IN ve Digital Audio bağlantısı taşıyan SyncMaster PX2370, böylece standart bağlantı seçeneklerini kullanıcılara sunuyor. Bunların yanında kulaklık çıkışı da bulunan cihazın, ne yazık ki üzerinde bir hoparlör yok. Hoparlörün olmaması üzücü bir özellik, zira bu eksiklik konsol oyuncularını bir ses sistemine bağımlı kılıyor.

TASARRUF İMKANI SUNUYOR

Menü tuşlarına ekranının hemen sağ arka tarafında yer verilen SyncMaster PX2370’in menü tuşlarının oldukça küçük tasarlanması kullanımı olumsuz yönde etkiliyor. Ancak menü arabirimiyle kullanıcıları fazla yormayacak olan cihaz, Türkçe dil desteğine sahip. Kullanıcılara, menü içeriğinde yer alan MagicLux ile ekran parlaklığı hassasiyetini ayarlama şansı tanıyan SyncMaster PX2370, aynı zamanda MagicEco ile yine kullanıcıların enerjiden tasarruf etmelerini sağlarken, diğer modları ile de kullanım çeşitliliği sunuyor. Görüntü kalitesiyle beğenimizi kazanan cihaz henüz ülkemizde satışa sunulmadı. Bu nedenle henüz fiyatı belli olmayan SyncMaster PX2370’nin fiyatı, belirleyici unsur olacaktır.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Başarılı görüntü kalitesi, şık tasarımı, Full HD görüntü desteği, mat ekranı ile yansımalara karşı koyabilmesi.

EKSİLER
Monitörde hoparlör arayan kullanıcıları üzüyor.

SONUÇ
Başarılı görüntü kalitesiyle dikkat çeken SyncMaster PX2370, sahip olduğu estetik tasarımıyla da kullanıcıların beğenisini kazanacak türde bir monitör.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 23 inç

Çözünürlük
• 1920×1080

Tepki Süresi
• 2 ms

Parlaklık
• 250 cd

Kontrast
• Mega Kontrast

Renk Desteği
• 16.7 milyon

Görüş Açısı
• 170 derece (Y)
• 160 derece (D)

Bağlantılar
• HDMI, DVI IN, Digital Audio çıkışı

Boyutlar
• 557.5 x 337 x 26.5 mm

Ağırlık
• 4.1 kilogram

İLGİLİ HABERLER