reklamı kapat

POPÜLER

Canon imageFormula P-150 incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Sahip olduğu şık piyano siyah renkli tasarımıyla masanıza renk katacağını düşündüğümüz imageFormula P-150, ayrıca sağladığı kullanım kolaylığıyla da takdiri hak ediyor.

‘TAK-ÇALIŞTIR’ İLE ANINDA ÇALIŞTIRIN
Tak-Çalıştır özelliğine sahip olan imageFormula P-150, sahip olduğu CaptureOnTouch yazılımı ile sizi bağladığınız bilgisayara herhangi bir yazılım yüklemeye gerek bırakmadan anında çalışır konuma gelebiliyor. Herhangi bir ısınma süresi de bulunmayan cihaz, üzerinde bulundurduğu tek tuş sayesinde de taramak istediğiniz belgeyi o anda taramanıza olanak tanıyor. Herhangi bir adaptöre bağımlı olarak çalışmayan imageFormula P-150, gücünü bilgisayarınıza bağlayacağınız USB kablosundan alıyor. İsteğe göre 1 veya 2 USB kablosuyla çalışan cihaz, 1 USB bağlantısıyla kullanıldığı durumlarda kullanıcılara pek performans kaybı yaşatmıyor. 2 USB kablosu ile bağlandığında dakikada tek yüz 15 sayfa, çift yüz 30 görüntü hızında tarama yapabilen imageFormula P-150, 1 USB kablosu ile de dakikada tek yüz 12 sayfa, çift yüz 14 görüntü hızında tarama yapabiliyor. Hızlı ve pratik olması sebebiyle; bankacılık, sigortacılık, devlet yönetimi, sağlık, taşımacılık, belge arşivlemesi ve daha pek çok alanda kullanılabilecek olan imageFormula P-150, pek çok sektöre uygunluğuyla dikkat çekiyor. Günlük 500 tarama yapabilmenizi sağlayan imageFormula P-150, tek bir tuşa basarak açabileceğiniz kapağı ile de bakımını kolayca yapabilmenize ve olası sorunlarda kolay müdahalelerde bulanabilmenize imkan tanıyor.

DOKÜMANLARINIZI İYİLEŞTİRİR
Doküman iyileştirme özelliği bulunan imageFormula P-150, 20 yapraklık besleyici bölgesine yerleştireceğiniz belgelerin ters, düz veya yamuk olmasına aldırmıyor, size temiz ve arşivlenmeye hazır sonuçlar sunuyor. Windows 7 ile de uyumlu olarak çalışan cihaz, ayrıca standart tarama yaptığınız durumlarda sizin için yüksek gelebilecek olan dosya boyutlarını, beraberinde getirdiği yazılım CD’si içinde bulundurduğu yazılımlar ile minimuma indirebilmenize yardımcı oluyor. Belgelerinizi taradıktan sonra JPG, TIFF, BMP ve PDF formatlarında kaydedebileceğiniz imageFormula P-150, 150 ile 600 dpi arasında değişen optik çözünürlüğü ile kayıpsız sonuçlar almanızı sağlayacağı gibi, hem güç tüketimi, hem de tarama hızı ve pratikliği ile beğeninizi kazanacak türde bir tarayıcı olarak rakiplerinin arasından öne çıkıyor.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Pratik kullanımı, ‘tak-çalıştır’ özelliği, doküman iyileştirme yeteneği, kullanıcılara müdahale şansı sunması, performansı.

EKSİLER
Tarama esnasında kağıt sıkışabiliyor. Yine tarama sırasında zaman zaman sesli çalışıyor.

SONUÇ
Özellikle mobil kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak geliştirilen imageFormula P-150, pratik kullanımı ve performansıyla başarılı bir tarayıcı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Optik Çözünürlük
• 600 dpi

Işık Kaynağı
• RGB LED

Tarama Hızı
• Dakikada 12 / 15 sayfa (Siyah Beyaz)
• Dakikada 12 / 15 sayfa (Gri Tonlamalı)
• Dakikada 10 / 10 sayfa (Renkli)

Bağlantılar
• USB 2.0

Güç Tüketimi
• 5W (Tararken – 2 USB kablosu)
• 2.5W (Tararken – 1 USB kablosu)
• 1W (Uyku modunda)

Boyutlar
• 280 x 95 x 40 mm

Ağırlık
• 970 gram