reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, son çeyrek raporlarıyla finansal rekor kırdı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, son çeyrek raporlarıyla finansal rekor kırdı. Firmada işler genel olarak iyi gidiyor.

Samsung, 2021’in son çeyreğinde 63 milyar dolardan fazla gelir ve 11 milyar dolardan fazla operasyon kârı açıkladı. Firmanın bu rakamlar ile kendisinin çeyrek rekorunu kırdığını aktarılırken, firma sadece bununla da yetinmedi. 2021 toplamında 232 milyar dolar gelir elde eden şirket, 2021’de toplam kârını 43 milyar dolara çıkardı. Açıklamaya göre firma 2021 toplamında da yıllık finansal rekorunu kırdı. Bu açıdan yönetimde yüzler güldü.

Samsung için açık olarak görüldüğü üzere 2022 yılı da güzel geçecek. Yeni yıl için birçok farklı akıllı telefon ve tablet hazırlayan firma, bu yıl en sonunda OLED TV pazarına da giriş yapacak ve burada çok iddialı olacak.

Akıllı telefonların kendisi yanında telefonlar için hazırlanan parçalardan da devasa rakamlar elde eden Samsung, aynı zamanda SSD ve monitör gibi PC pazarına çözümleriyle de inanılmaz gelirler elde etmeye devam ediyor. Çip ve RAM gibi alanlarda pazarın hâkimi olan şirket, LCD TV’leriyle de en büyük isimler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle