reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung telefonlarında “Armor Frame” kullanmaya başlayabilir

Samsung, akıllı telefon tarafından yeni bir marka başvurusu yaptı. Bunun arkasında Armor Frame yer alıyor ve bu konuda birçok beklenti yer alıyor.

Samsung, LetsGoDigital tarafından bulunduğu kadarıyla kısa süre önce Armor Frame isminin marka sahibi oldu. Bunun firmanın gelecek telefonlarında kullanacağı bir pazarlama mottosu olacağı tahmin ediliyor.

Kaynaklara göre firma gelecek katlanabilir telefonlarının çerçevelerini alüminyum yerine karbon fiber ya da titanyum kullanarak üretebilir. İşte bu çerçevelere de firma tarafından direkt olarak Armor Frame ismi verilebilir.

Elbette Armor Frame’in başka kullanım amaçları da olabilir. Örneğin bu isim altında çok ama çok sağlam olacak ve sadece çerçeveleri koruyacak kılıflar da karşımıza çıkartılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Armor Frame ilk olarak Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile kullanılabilir

Kore merkezli sağlam kaynaklara göreyse iki telefon modeli de temmuz ayında lanse ediliyor. Firmanın amiral gemisi katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 3, en son çıkan bilgilere göre dışında 5,4 inç bir Super AMOLED ekran taşıyor.

Galaxy Z Fold 2’nin dışında ise 6,2 inç boyutunda bir ekran yer alıyordu. Bu açıdan dış ekran boyutunu düşürecek olması halen çok fazla hoş karşılanmayan telefon, daha önce bu değişikliği S Pen yüzünden yapıyor deniyordu.

Ancak son bilgilere göre telefonda S Pen gövdeye entegre olmayacak. S Pen desteği sunulacak ancak kalem bir Galaxy Note modeli gibi gövdede saklanamayacak.

Bu arada Galaxy Z Fold 3‘ün pil kapasitesinin 4.380 mAh‘a düşürecek olması da ekranın ufaltılması kadar tepki çekiyor ve garip karşılanıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max