reklamı kapat

POPÜLER

Samsung USB Type-C

Samsung “USB Type-C” dönüşümüne hazır

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kötü şekilde telefon dünyasında silinen Galaxy Note 7 modelinden bu yana telefonlarının kutusuna USB Type-C’yi microUSB’ye çeviren bir adaptör koyuyor. Ancak bunun sonu yakında görünüyor.

SamMobile‘ın haberine göre Samsung, Galaxy A8 (2018) ailesinin kutusunda microUSB ucu USB Type-C’ye çeviren adaptörü çıkartmış durumda. Kutu içerikleri bölgelere göre değişmesine rağmen genel olarak bulunmadığı söylenen adaptör, geleceğe kalıcı bir geçiş anlamına geliyor. Buradan baktığımız zaman şirketin yeni yılda satışa sunacağı hiçbir akıllı telefona bu adaptörü koymayacağı tahmin ediliyor. Bu temelli dönüşüm için 2018’i beklediği söylenen şirket, biliyorsunuz artık birçok modelinde USB Type-C portunu kullanıyor. Çift taraflı kullanımı tek başına harika olan bu port, biliyorsunuz Apple’ın bile en köklü tercihleri arasında yer alıyor.

Samsung’un bu hamlesi son kullanıcı için sorun olur mu?

Böyle bir şeyin olacağını düşünmüyoruz. USB Type-C çok uzun zamandır hayatımızda bulunuyor ve eski adaptörlerin çoğu kutuların dışına bile çıkmıyor. Biliyorsunuz Type-C hızlı şarj ve yüksek veri aktarımı gibi özellikleriyle büyük faydalar sağlıyor. Bu açıdan yeni döneme geçiş herkes için güzel bir kazanım anlamına geliyor. Samsung bu hamleyi yaparsa sizin için sorun olur mu?