reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

Samsung’dan 1.980 dolarlık “Galaxy Fold” nasıl korunur videosu [İzle]

Yeni sürümüyle satışa çıkan Samsung Galaxy Fold, çok özenli olarak kullanılması gereken bir akıllı telefonu konumunda yer alıyor.

Türkiye’de satılıp satılmayacağı bilinmeyen Samsung Galaxy Fold, orijinal tasarımdaki kusurlar nedeniyle ciddi bir ekran sorunu yaşamış ve uzun süre satışa çıkamamıştı. Daha sonra bu sorunları çözen ve modeli satışa sunan firma, katlanabilir telefon modeline çok iyi bakılması gerektiğini aktarıyor. Bunun için yukarıdaki videoyu yayımlayan şirket, videoda ilk olarak ekrana ekstra bir film yapıştırılmasına gerek olmadığını aktarıyor ve burada hemen ekrana çok hafif şekilde basılması gerektiğini hatırlatıyor. Ekran plastik olduğu için firma aşırı basıncın zarar verebileceğine işaret ediyor. Videonun devamında telefonun tozdan ve sudan uzak tutulması gerektiği belirtiliyor. Galaxy Fold içinde telefonu kapalı olarak tutan güçlü mıknatıslar yer alıyor. İşte bu mıknatısların kredi kartı gibi objelere zarar verebileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ile yaşanan ekran sorunu için neler yapılmıştı?

Daha önce de birçok kez paylaştığımız üzere çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor ve tüm ekranı kaplıyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı da söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. Bunun için araya ufak “T” şeklinde parçanın koyulduğu da aktarılıyor.