reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

Gecikme işe yaradı; Samsung Galaxy Fold tarafından çok güzel uygulama haberi

Merak edilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ekran sorunu nedeniyle çok ciddi şekilde gecikti. Ancak bu bir konuda işe yaradı.

Biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold, 6 Eylül tarihinde ilk olarak Güney Kore merkezli olarak satışa çıkıyor. Ay bitmeden birçok Avrupa ülkesine de gelecek modelin, uzun süredir satışa çıkması bekleniyordu. Maalesef bir ekran sorunu yaşayan ve yıl başında gösterilmesine rağmen satışı bu aya kadar sarkan 1.980 dolarlık Galaxy Fold, uygulama tarafında bu kötü durumu avantaja çevirmiş gibi görünüyor. Çünkü gelen bilgilere göre şu an Play Store’da telefon ile tam uyumlu yüzlerce uygulamanın olduğu aktarılıyor. Bu da kullanım yapısı farklı modeli alacaklar için güzel görünüyor. Katlanabilir yapı nedeniyle uygulamaların Fold özelinde optimize edilmesi gerekiyor. Burada özellikle dıştaki ufak ekrandan içerideki büyük ekrana geçişe özel değişiklikler gerekiyor ve ayrıca üçlü kullanım yapısı için de optimizasyonlar isteniyor. Firmanın uygulama desteği için Facebook, Microsoft, Spotify, Twitter, Amazon Prime Video, VSCO, App in the Air, iHeartMedia gibi isimler ile ortak çalıştığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ile yaşanan ekran sorunu için neler yapılmıştı?

Daha önce de birçok kez paylaştığımız üzere çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor ve tüm ekranı kaplıyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı da söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. Bunun için araya ufak “T” şeklinde parçanın koyulduğu da aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yakında Huawei Mate 30 Pro geliyor