reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan çift kamera hamlesi

Çift kameralı akıllı telefonlar yaygınlaşmaya devam ediyor. Bu zamana kadar Android tarafında LG ve Huawei gibi firmalar çift kamerayla karşımıza çıkmıştı. Yaklaşık bir hafta sonra ise çift kameralı iPhone 7’yi göreceğiz. Ortaya atılan iddialara göre Samsung’un çift kameralı akıllı telefonu için de geri sayım başladı. 

Söylenenlere göre 2017 yılında piyasaya sürülecek olan Galaxy S8‘de yepyeni bir kamera modülü yer alacak. Ana kameranın 12 megapiksel çözünürlüğünde kalacağı söylenirken arka kısımdaki ikinci kameranın 13 megapiksel çözünürlüğünde olacağı belirtiliyor. Çift kamera sayesinde fotoğraflarda derinlik hissinin artacağı ve bokeh adı verilen, arkaplanı bulanıklaştırmaya yarayan efektin sağlanacağı belirtiliyor.

Ön kameranın ise 8 megapiksel çözünürlüğe ulaşacağı ve selfie yarışında 5 megapiksel çözünürlüklü kamerasıyla geride kalmaya başlayan Samsung’un bu alanda yeni bir atılım gerçekleştirileceği söyleniyor. Henüz Galaxy S8’in çıkışına uzun bir süre olduğu için şimdilik net bir şeyler söylemek güç. Detayları öğrenmemiz için bir süre daha beklemek gerekiyor.

*Haberin görseli temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung’dan çift kamera hamlesi” için bir cevap

  1. Yusuf Çatalkaya dedi ki:

    Markadan pek haz etmesemde HTC bu işi 4-5 sene önce M8 modeli ile yapmıştı. Ama ultra pixel kamera kullanmasından dolayı pek iyi bir sonuç vermesede uyguladığı efektler gayet başarılıydı.