reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan devrim niteliğinde kıvrılabilir tablet patenti

Teknoloji firmaları yeni teknolojileri cihazlarına getirmek ve diğerlerinden önde olmak için birbirleriyle yarışıyor. Elbette bu yarışta daha çok sayıda ve önemli patentlere sahip olan firmalar öne çıkıyor. Zaman zaman heyecan verici patentler alarak gelecekte karşımıza çıkabilecek cihazlarla ilgili olarak ipuçları veren Samsung’un yeni patentleri yine iddialı görünüyor. 

Giyilebilir cihazlara önem veren ve pazarda önemli bir yere sahip olan Samsung, aldığı yeni patentte yenilikçi bir teknolojiyi gösteriyor. Patentte görünen akıllı saatin üzerinde kamera yer alıyor. Saatin üzerinde kamera yer alması tabii ki çok şaşırtıcı değil ancak asıl şaşırtıcı olan kısmı kameranın ekranın tam ortasında bulunması. Bunun yanı sıra kameranın optik yakınlaştırma özelliğine sahip olması ve ekrandan dışarı doğru hareket ederek yakınlaştırma yapabilmesi dikkat çekici. Saatin kayışında ayrı bir ikinci ekran karşımıza çıkıyor. Galaxy S serisinin edge ekranına benzeyen bu ekranda uygulamalara kolayca erişim sağlayabilmek için ikonlar bulunuyor.

Alınan ikinci patentte ise kıvrılabilir ekranlı bir tablet bulunuyor. Tıpkı bir kağıt parçası gibi istendiğinde kıvrılarak küçük bir ekrana dönüşen istendiğinde ise açılarak büyüyen bu tablet, taşınabilirliğiyle dikkat çekiyor. Samsung bu patentleri gerçeğe dönüştürecek mi sorusunun cevabını ise merakla bekliyoruz.