reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 21

Samsung’dan ekrana entegre kamera teknolojisiyle ilgili önemli adım

Kısa bir süre önce Galaxy S21 ailesinin görücüye çıkartan Samsung, bir taraftan yeni amiral gemisi telefonlarının hazırlıklarını sürdürüyor.

Şirket ekrana entegre kamera teknolojisini yeni amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanmaya hazırlanıyor. Daha önce Samsung tarafından yayınlanan bir tanıtım videosunda UPC isimli bir yazı ortaya çıkmıştı. Bu yazının altında da panel altı kamera teknolojisinden söz edilmişti. Kore Fikri Mülkiyet Ofisi‘nden alınan bilgilere göre Samsung Display, ekrana entegre kamera teknolojisinin ticari markasının 15 Ocak’ta tescil ettirdi. Bu da çok yakında bu teknolojiyi Samsung telefonlarda görebileceğimiz anlamına geliyor. Samsung’un bu teknolojisinin çentikli veya ekrana delikli kamera teknolojilerini hayatımızdan çıkaracağa benziyor. Bazı kaynaklar ekrana entegre kamera teknolojisinin ilk olarak Galaxy Note 21 Ultra’da göreceğimizi belirtiyor. Pek tabii bu teknolojinin Galaxy Z Fold 3’de de görmemiz muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı ekrana entegre kamera teknolojisi ilk değil

ZTE Axon 20 5G, dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Telefon için çıkan ilk incelemeler selfie performansının açık şekilde kötü olduğunu göstermişti. Kısa süre önce ise şirket bu durumu donanımla değil yazılımla çözeceğini belirtmişti.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?