reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan Google Glass’a rakip geliyor: Galaxy Glass

Samsung, akıllı telefon cephesinde Apple ile girdiği rekabetten sıkılmış olacak ki bu defa başka bir teknoloji devi ile rekabeti büyüteceği bir alana girmeye hazırlanıyor. Güney Kore menşeili haber sitesi Korea Times‘ın raporuna göre Samsung, akıllı gözlük alanına Google Glass benzeri bir ürün ile girmeyi planlıyor.

Gazetenin raporuna göre, Samsung Galaxy Glass‘ın en geç eylül ayında Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2014 fuarında duyurulması bekleniyor. Samsung’un geçtiğimiz yıl aldığı bir patentte yer alan görsel, muhtemel cihazın ortaya çıkabileceğine yönelik ipuçları veriyor. Samsung ilgili patente yönelik başvurusunu Kore’de gerçekleştirerek elde etmiş olarak görünüyor. Gazetenin Samsung yöneticisi olduğu iddia edilen haber kaynağı ise yaptığı açıklamada, giyilebilir ürünlerin doğrudan karlılık yaratmadığı, ancak Samsung’un bu alanda yeni ürünlerini duyurmaya devam ederek yeni pazarlara yönelik liderlik rolünü üstlenmeye devam edeceğini belirtiyor.

samung-glass-patent
Akıllı telefon pazarında Apple ile girdiği yoğun rekabet sonrasında en büyük müttefiklerinden biri olan Google’ın oldukça iddialı olduğu bir alan olan akıllı gözlüklere ilişkin Samsung’un ne gibi planlar içinde olduğunu ise eğer rapor doğru ise önümüzdeki aylarda öğrenebileceğiz.

İLGİLİ HABERLER