reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı gözlük

Samsung’un hazırladığı gizemli logonun arkasında ne var?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, şu sıralar sürekli olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile gündeme geliyor. Ancak görünüşe göre şirketin başka büyük planları da bulunuyor.

Samsung kısa süre önce yukarıda gördüğünüz logoyu ticari olarak kayıt altına aldı. İlk bakışta anlam verilmeyen logo biraz daha dikkat edince bir gözü andırıyor. Kayıt detaylarına bakıldığı zaman ise heyecan verici bir detay ortaya çıkıyor. Yazdığı kadarıyla bu logo akıllı bir gözlüğe işaret ediyor. Yapısı gereği uygun görünen logo, eğer doğruysa şirketin ilk akıllı gözlüğünün merkezini oluşturuyor. 2013 yılında bu yana akıllı gözlükler için patentler alan Samsung, kapalı kapılar ardında bu alana yönelik ciddi adımlar atıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung marka akıllı gözlük MWC 2018’de gelir mi?

Bu çok zor görünüyor. Biliyorsunuz şirketin yeni tanıtacağı kablosuz şarj cihazı dahi kutusuyla beraber ortaya çıkmış durumda. Yani böyle bir ürünün de kesin olarak şimdiye kadar ortaya çıkmış olması gerektiği belirtiliyor. Teknoloji devinin sanal gerçeklik başlıklarıyla akıllı gözlük alanına yönelik büyük tecrübesi bulunuyor. Peki şirket neden böyle bir alanda çalışmalar yürütüyor? Çünkü Apple’ın da aktif olarak kendi AR temelli bir gözlüğünü geliştirdiği biliniyor. Elbette bunun gerisinde kalınmak istenmiyor.

İlginizi çekebilir