reklamı kapat

POPÜLER

Gmail Go

Mobil veri dostu “Gmail Go” çıktı [İndir]

Dünyanın en popüler e-posta uygulaması Gmail, sonunda “Go” versiyonuna kavuştu. Düşük cihaz ve bağlantılara özel olan Gmail Go, birçok kişiyi memnun edecek gibi görünüyor.

İnternet devi Google biliyorsunuz son dönemde “Go” takısı altında uygulamalar kullanıma sunuyor. Geçtiğimiz haftalarda YouTube Go uygulamasını Türkiye’ye açan şirket, bu sefer Gmail Go ile karşımızda. Uygulama temel olarak normal Gmail’den çok da farklı değil. Yani tüm e-posta trafiğinizi devam ettirebileceğiniz Go versiyon, farkını düşük boyutu ile koyuyor. 1 GB RAM’li telefonlarda dahi seri çalışacak bir altyapısı bulunan uygulama, içerisindeki fotoğrafları sadece siz isterseniz indiriyor. Bu sayede yeri geldiğinde ciddi mobil veri tasarrufu getiren Go, normal kullanıcıların dahi dikkatini çekebilecek gibi duruyor. Çünkü biliyorsunuz artık birçok popüler uygulama çoğu kişinin kullanmadığı gereksiz özellikler barındırıyor. Çoklu hesap desteğini eksik edilmeyen sürüm için Google’ın açıklaması ise şu şekilde karşımıza çıkıyor;

“Sevdiğiniz Gmail artık daha hafif ve bir o kadar hızlı. İletilerinizin güvenliğini sağlayan ve düzeninizi korumanıza yardımcı olan akıllı bir gelen kutusuna sahip olun. Gelen postalara ilişkin bildirimler alın, sonra da ister internete bağlanarak isterse bağlanmadan iletileri okuyup yanıtlayın. Ayrıca, güçlü arama işlevi ile iletileri hızla bulabilir ve daha pek çok işlem yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin en yeni üyesi Gmail Go

Düşük seviye Gmail’in şu an bazı sınırlandırmaları bulunuyor. Örneğin uygulama sadece belirli marketlerde elde edilebiliyor. Yine de APK dosyasını buradan indirerek hemen deneyebileceğiniz uygulama, sadece Android 8.1 Oreo cihazlarda çalışıyor. Bu sürümü kullanan 1 GB RAM’li cihazın olmadığı söylenirken, bunun yakın zamanda olması gerektiği hale getirileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Uygulamanın Google Play Store bağlantısı ise aşağıda bulunuyor.

İlginizi çekebilir