reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan katlanabilir akıllı telefonları da kapsayan kilit teknoloji

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon tarafında büyük ARGE harcamaları yapıyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla firma, telefonların önemli bir sorununa da çözüm bulmuş görünüyor.

Güncel akıllı telefonların çoğu artık cam bir ön ve arka bölüm ile geliyor. Hal böyle olunca telefonlar inanılmaz kötü şekilde parmak izi gösteriyor. Çoğu kişiyi çok rahatsız eden bu durum, henüz çözülemiyor. Ancak Samsung bunu ortadan kaldırmaya kararlı görünüyor. Bunun için aldığı bir patent ortaya çıkan firma, çözümü özel bir kaplama ile getiriyor. Patenti alınan bu oleofobik kaplama, söylendiği kadarıyla polirotaksan, polihedral silseskioksan ve florlanmış akrilik bileşenlerinden oluşuyor. Kendini yenileme özelliğine sahip bu katlama, belirtildiği üzere katlanabilir akıllı telefon telefonlara da uygulanabiliyor. Mevcut korumalardan farklı olarak kendisinini yenileyenilen kaplama, böylece kılcal çizikleri ortadan kaldırabiliyor. Tüm bunlara ek olarak parmak izi tutmayan kaplama, gelecek modeller için çok güzel görünüyor. Ancak elbette bu yeni teknolojinin ne zaman kullanıma gireceği henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un adını geçen ilk katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında bildiklerimiz şunlar

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Daha önce ortaya çıkan bilgilerin aksine Galaxy Note serisinin 2019’da da karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bu arada Galaxy F’in 2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor. Bu da gerçekten çok pahalı bir modelin yolda olduğunu gösteriyor.

İlgili Video

Şirket böyle bir gelecek hayal ediyor