reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Innovation Museum

Samsung’dan teknolojiye övgü: Samsung İnovasyon Müzesi

45 yaşına giren Samsung, kuruluş yıldönümünü kutlamak üzere Samsung İnovasyon Müzesi‘ni Güney Kore’deki ziyaretçilere açtı. Müzede yer alan buluşların bugün geliştirilen sofistike cihaz ve ürünlerin temelini oluşturduğunu belirten CEO Kwon Oh-hyun, müzenin ziyaretçilere teknolojinin köklerini ve Samsung’a ilham veren buluşları görme imkanını tanıyacağını da sözlerine ekledi.

Samsung Innovation Museum
Samsung’un yanı sıra firmayla bağlantısı olmayan pek çok kişi ve firmaya ait toplam 150 icadın yer aldığı müzede tabii ki baş rakipler olan Apple, Sony ve LG‘nin ürünleri bulunmuyor. Üstelik Samsung’a göre modern akıllı telefon devrimi Samsung Galaxy S II ile başlıyor (şaşırdığımızı söyleyemeyiz).

Samsung Innovation Museum
Üç döneme ayrılmış olan beş katlı müzde Thomas Edison ve Graham Bell gibi mucitlerin icat ettiği cihazların orijinal modelleri bulunuyor. Ayrıca müzede Siemens, Philips ve GE gibi teknoloji tarihinin köklü firmalarına ayrıntılı biçimde yer verilmiş. Günümüze doğru gelindiğindeyse, Samsung’un akıllı evi gibi bugünü ve geleceği şekillendirecek fikirler görülüyor. Tabii Samsung’un kuruluşunu ve tarihini ayrıntılı bir şekilde gösteren ayrı bir salon bulunduğunu da ekleyelim.

Samsung Innovation Museum
Teknoloji severler için lunaparktan farksız olacak gibi görünen müzede her şey tabii ki son teknoloji ürünü. Geleneksel müzeyle tanıtım galerisini birleştirerek müzelere çok farklı bir bakış getiren Samsung, ne yazık ki teknoloji tarihinde önem arz eden pek çok anı atlamış. Üzerine yapışan taklitçi etiketinden çaresizce kurtulmaya çalışan Samsung’a İnovasyon Müzesi yardım edebilecek mi dersiniz?

Samsung Innovation Museum

Görseller Samsung’un resmi sitesinden ve The Verge’den alınmıştır.

YORUMLAR