reklamı kapat

POPÜLER

Rufus Cuff

3 inç ekranlı akıllı kol saati: Rufus Cuff [Video]

Teknolojinin hızla gelişmesinden akıllı saatler de nasibini aldı. Bunun son örneği Rufus firması tarafından geliştirilen Cuff. Kickstarter benzeri fon toplama platformu Indiegogo üzerinden fon desteği arayan Cuff, 400×240 piksel çözünürlük sunan 3 inçlik bir ekranla birlikte geliyor.

Rufus Cuff
Texas Instruments Cortex A8 işlemciden, 2 GB RAM’den (nihai sürümünde 4 GB olabilir) ve 1000 mAh kapasiteli şarj edilebilir bir pilden güç alan akıllı kol saatinde 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Açık kaynak Android KitKat işletim sistemli cihazda ayrıca Bluetooth 4.0, GPS, ivmeölçer, 6 eksenli jiroskop, hoparlör, mikrofon ve ön kamera yer alıyor. iOS ve Android’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışan Cuff, sesli olarak mesaj göndermeye, internet sayfalarını görüntülemeye, çağrı yapabilmeye ve e-mail alıp göndermeye imkan sağlıyor.

rufus
Cuff  buna ek olarak Philips Hue ampuller ve akıllı kapı kilit sistemi Kwikset Kevo ile de kullanılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar akıllı saat üzerinden ampullerini (Philips Hue) açıp kapatabiliyor; kapılarını kilitleyebiliyor. Yaklaşık iki gün (kullanıma bağlı değişiklik gösterebilir) kullanım imkanı sunduğu söylenen saatin, su sıçramalarına karşı da dayanıklı olduğu belirtiliyor. Fitness takip yeteneğine de sahip olan Cuff, bugüne kadar yaklaşık 185 bin dolar fon toplayabildi. Yeşil, kahverengi, siyah, mavi ve kırmızı renk kayış seçenekleriyle gelecek olan Cuff, yaklaşık 15 bin dolar daha fon toplayabilirse bu yılın eylül ayında 279 dolardan pazardaki yerini alacak.

Rufus Cuff
Rufus Cuff Monster

VİDEO