reklamı kapat

POPÜLER

Bildirimleri yansıtarak gösteren akıllı bileklik Ritot [Video]

Giyilebilir teknolojinin ilk örnekleri birbirine benzer görünse de, genellikle bileğe takılan cihazların alt kategorilere ayrılmaya başladığını görüyoruz. Aklımıza ilk akıllı saatler gelirken fitness/aktivite takip cihazları da bir başka kategoriyi oluşturuyor. Daha adını tam koyamadığımız veya bilmediğimiz bir kategori de “companion” cihaz adı verilen, telefonlara eşlik eden bildirim odaklı cihazlar. Şu ana kadar Ringly, B&L Cuff ve Hicon gibi örneklerini gördüğümüz bu kategorinin en yeni üyesi olan projeksiyonlu bileklik Ritot’un, aynı zamanda kategorideki en iddialı cihaz olduğunu da söyleyebiliriz.

ritot
Telefonunuzu sürekli çantanızdan veya cebinizden çıkarıp bakma ihtiyacını ortadan kaldıran companion cihazların hemen hepsi bildirimleri renk değiştirerek veya titreşimle iletiyor. Ritot ise elin üst kısmını projeksiyon yüzeyi olarak kullanıp bildirimleri bu noktaya yansıtıyor. Örneğin bileğinizi hafifçe salladığınızda, saatin kaç olduğunu elinizin üstünde görebiliyorsunuz. Ritot’u telefonunuzla eşleştirdiğinizde ise buna benzer pek çok işlevden faydalanabiliyorsunuz.

Sosyal medya, SMS, gelen çağrı, alarm, uyarı ve daha pek çok uygulamanın bildirimlerini Ritot da farklı renklerle gösteriyor, ancak renk değişikliği sadece bilezikte değil, elinize yansıyan görüntüde de meydana geliyor. Spor tasarımın yanı sıra daha klasik görünümlü şık bir modeli de bulunan Ritot, şarj istasyonuyla birlikte geliyor. Üstelik bu istasyon saat görevi de görüyor.

ritot
Sağ veya sol bilekte kullanım seçeneği sunan Ritot bilezik, şu anda Indigogo‘da fon topluyor. Kampanyanın bitmesine 38 gün olduğu halde hedefinin yüzde 345’ini toplayan Ritot, 2015 ocak itibarıyla kullanıcılara gönderilmeye başlanacak.

VİDEO

YORUMLAR