reklamı kapat

POPÜLER

Nasıl hissettiğinizi takip eden akıllı bileklik

Giyilebilir teknoloji ürünleri denilince akla ilk olarak aktivite takip cihazları geliyor. Gün boyu her hareketinizi takip eden cihazlar gün sonunda size detaylı bir rapor sunmayı da ihmal etmiyor. Peki ama gün içinde nasıl hissettiğinizi takip eden bir cihaz olsaydı?

Pek teknolojik olmasa da hislerinize göre renk değiştiren yüzükleri hatırlatan Feel, hislerinize hükmetmenizi sağlamayı amaçlayan ilk cihaz değil. Aktivite bilekliklerini andıran tasarımı ve dört farklı renk seçeneğiyle günlük kullanıma uyum sağlayan bileklik, basit görünümünün ardında akıllı özellikler barındırıyor. Duygusal takibi gerçekleştiren ilk akıllı bileklik olarak tanıtılan Feel, dahili sensörleri sayesinde gün boyunca vücudunuzun yaydığı biyo sinyalleri takip edip ölçebiliyor. Mobil uygulaması aracılığıyla da bunu görsel sonuçlara döken cihaz, o anki durumunuza göre önerilerde bulunarak duygusal sağlığınızı kontrol altına almayı sağlıyor.

Dört adet sensöre sahip olan bileklik, galvanik deri tepkisini, nabzı ve deri sıcaklığını ölçebiliyor. Bluetooth aracılığıyla akıllı telefona bağlanan cihaz, ölçtüğü verilere göre kullanıcının nasıl hissettiğini anlıyor ve ona göre önerilerde bulunuyor. Böylelikle stres ve öfke kontrolü gibi durumlarda kullanıcıya yön verebiliyor. Önümüzdeki aylarda ön siparişe açılacak olan Feel‘ın yurt dışı satış fiyatı 199 dolar.