reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Face ID

Samsung’u sektörün ve kullanıcıların diline düşüren simge

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, CES 2020’de yaptığı sunumda kullandığı bir simge yüzünden sektörün ve kullanıcıların diline düştü.

Samsung, CES 2020’de birçok önemli ürünün ve teknolojinin duyurusu yaptı. Ancak bunlardan daha çok firmanın CES sunumunda kullandığı simge dikkat çekti ve konuşuldu. Sunumunun bir bölümü yukarıda gördüğünüz simgelerin / logoların önünde yapan firma, burada özellikle bir logo yüzünden eleştiriliyor. Çünkü Samsung tasarım ekibi sunumda yüz tanıma için kullandığı soldan ikinciyi simgeyi direkt olarak Apple’dan almış. Apple’ın uzun süredir Face ID için kullandığı simgeyi birebir kopyalamış gibi görünen ekip, bu açıdan ciddi şekilde tepki çekmiş durumda. Dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmayan bu detay, biraz olması gerekenden fazla ses getirmiş gibi duruyor. Birçok kullanıcı bu durum yüzünden firmaya “lütfen orijinal ol” gibi yorumlar dahi yapıyor.

Samsung

Solda Apple, sağda Samsung

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, CES 2020’nin en önemli isimlerinden

Firmanın fuarda özellikle televizyon modelleri gündemde yer tuttu. Burada da en çok The Sero ses getirdi. Bu televizyon dikey olarak da kullanılabiliyor olmasıyla fark yaratıyor. Yatay moddan dikeye kendisi geçebilen ve dikey olarak çekilmiş videoları (YouTube, TikTok ya da IGTV gibi) kayıpsız olarak izlemek için güzel duran model, “yeni nesle özel olarak hazırlanmış” ve yakında birçok pazarda satışa çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Wacom’un yeni tableti