reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LOG Tasarım

Samsung’un Apple Vision Pro rakibi uzun süre daha beklenecek

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün ortaya çıktığı kadarıyla geliştirdiği genişletilmiş gerçeklik başlığını hemen satışa sunmayacak.

Samsung, son yıllarda AR ve VR tarafında hiç öne çıkmıyor ancak gelecek planları yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda öğrendiğimiz kadarıyla firma şu an sanal, karma ve artırılmış gerçeklik temellerini tek potada eritecek bir “genişletilmiş gerçeklik” başlığı üzerinde çalışıyor. Halen çok fazla detayın olmadığı bu ürün, son bilgilere göre ancak 2024’ün sonunda lanse edilecek. Elbette bu da henüz kesin değil, 2023’ün başında çıkacak Apple Vision Pro rakibi 2025’in başına da kalabilir. Daha önce yapılan sızıntılara göre bahsi geçen bu ürün Google tarafından VR dünyasına özel geliştirilen bir Android versiyonu üzerine kuruluyor. Son yıllarda Google ile ortak çalışmalara hız veren Samsung, hazırladığı başlığa gücünü bir Qualcomm imzalı işlemci ile verecek bilgisi geçiliyor. Bu başlık özelinde Meta ve Microsoft ile ortaklık kurabileceği de iddia edilen şirket, “metaverse” geleceği özelinde güçlü bir başlık ile fazlasıyla dikkat çekebilir. Samsung’un böyle bir ürün ile gerçekten çok geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma şansı bulunuyor, bu konuda sessiz kalınmasının ardından iddialı ve nispeten uygun fiyatlı bir seçeneğin çıkması olası duruyor. Biliyorsunuz bu alanda Meta da çok gelişmiş çözümler sunuyor, Apple etkisiyle alanı ilgi artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung “genişletilmiş gerçeklik” başlığı yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

İLGİLİ HABERLER