reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un çift ekranlı telefonunun testleri başlıyor

Samsung‘un çift ekranlı katlanabilir telefonunun uzun bir süredir geliştirildiği biliniyor. Ancak cihazla ilgili elimizdeki bilgiler oldukça kısıtlı durumda. Bunun en büyük nedeni ise telefonun kağıt üzerindeki çizimlerden halen gerçeğe dönüşememiş olması. Daha önce piyasada örneği bulunmayan bu katlanabilir ekranlı telefon için Samsung yoğun mesai harcıyor. Galaxy X olarak adlandırılacağı öne sürülen telefon nihayet prototip aşamasına erişmiş gibi görünüyor. 

Aktarılanlara göre Samsung, yakın zamanda çift ekranlı akıllı telefonunun prototipi test etmeyi amaçlıyor. 180 derece açılabildiği belirtilen telefonu iki adet Super AMOLED ekrandan oluştuğu ifade ediliyor. İki ekranın orta kısmında bir menteşe kısmı yer alıyor ve böylece eskiden alışık olduğumuz kapaklı telefonlar gibi kolayca açılıp kapanabiliyor. Samsung’un bu çift ekranlı telefonla birlikte katlanabilir telefonların nası bir tepki alacağıyla ilgili olarak nabız yokladığı ifade ediliyor. Katlanabilir çift ekranlı telefonun olumlu geri dönüşler alması, gerçek anlamda ortadan ikiye katlanabilen ekrana sahip telefonların önünü açacağı benziyor.

Samsung’un Galaxy X’i bu yılın 2. çeyreğine yetiştirebilmek için çalıştığı ifade ediliyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse bu yıl içerisinde 2 bin ile 3 bin adet arasında Galaxy X’in satışa sunulması bekleniyor. İddialar hakkında Samsung’dan henüz bir açıklama gelmediği için beklemekten başka bir çaremiz yok.

YORUMLAR