reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung

Samsung’un kayıtladığı dikkat çekici yeni telefon tasarımı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni bir akıllı telefon patenti daha aldı. Bu patentin merkezinde “Waterfall Screen” ekran yapısı yer alıyor.

Advertisement

Samsung, geleceğine yönelik yeni patentler almaya devam ediyor. Bu patentlerin en yenisinde ise Waterfall Screen ekranlı bir akıllı telefon karşımıza çıkıyor. Huawei Mate 30 Pro’da da yer Waterfall Screen, temel olarak kenarları inanılmaz yüksek açıda kavisli ekran anlamına geliyor. İşte bunun bir benzerini kayıtlayan firma, gelecekte karşımıza yüksek kavisli modeller ile çıkmanın planlarını yapıyor gibi görünüyor. Peki bu tasarım yapısı Galaxy S11 ailesinde olmayacak mı? Bunun cevabı hayır. Şirkete yönelik sağlam kaynak Ice Universe’e göre telefonlarda “Waterfall Screen” tasarım yapısı kullanılmayacak. Samsung’un özel bir değerlendirme ile Galaxy S11 ailesinde bu yapıyı kullanmamayı tercih ettiği belirtiliyor. Buna karşın yine de kavisli kenarlara sahip olacak ve Galaxy Note 10’lardan daha ince çerçevelerle karşımıza çıkacak denilen telefonlar, daha önce de söylediğimiz üzere Waterfall Screen ile gelmiyor olmasıyla birçok kişiyi sevindiriyor. Birçok kişi bu kadar yüksek kavisi pek kullanışlı bulmuyor.

Samsung
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi hakkında neler biliyoruz?

Modellerin 120 Hz AMOLED ekrana, Snapdragon 865 ya da Exynos 9830 işlemciye ve 5x optik zoom sunacak bir kamera sistemine sahip olacağı aktarılıyor. Arkalarında 3D ToF sensörü de bulunacak telefonlardan Galaxy S11e’de 3,730 mAh pil bulunacak. Kaynaklar ailenin en büyüğü Galaxy S11 Plus’ta 5.000 mAh pilin yer alabileceğini iddia ediyor. Ortada yer alan Galaxy S11’de ise 4.500 mAh pilin yer alacak tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro