reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un Nexus Prime duyurusunu erteleme nedeni Jobs’un vefatı

Salı günü San Diego’daki Mobile Unpacked etkinliğinde Android işletim sisteminin en yeni sürümü 4.0 Ice Cream Sandwich‘i kullanan Nexus Prime modelini basına tanıtacak olan Samsung, cuma günü yaptığı açıklamayla ürün tanıtımını ertelediğini duyurmuştu. Ancak erteleme nedenine ilişkin bilgi verilmemişti. Samsung sözcüsü yeni bir açıklama yaptı ve erteleminin nedeninin Jobs’un vefatı olduğunu belirtti.

Sözcü: “Dünya, Steven P. Jobs’ın vefatının ardından taziyelerini sunarken yeni bir ürün duyurusu yapmanın uygun olmayacağına karar verdik.” dedi ve yeni tarihin henüz belirlenmediğini söyledi.

Samsung ve Apple arasındaki hukuki süreç ise devam ediyor. Samsung’un son dönemde açtığı karşı davalarla iyice hareketlenen süreç çerçevesinde, bu hafta Amerika, Hollanda, Avustralya, Güney Kore ve Japonya’da duruşmalar olacak. Nisan’dan beri devam eden ve 10 ülkede 20 davaya konu olan patent ihlallerine ilişkin en önemli duruşma ise perşembe günü California’da gerçekleşecek. Bu duruşma, Samsung’un Amerika’daki satışlarını engelleyebilecek olmasıyla büyük önem taşıyor.

YORUMLAR