reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’un “Solve for Tomorrow” bilim yarışması için geri sayım başladı; işte detaylar

Samsung‘un bilim yarışmasının 2021 yılı başvuruları başladı. Solve for Tomorrow adını taşıyan bilim yarışmasının Türkiye’de Habitat Derneği iş birliğinde düzenlenecek olan ayağı için başvurular 31 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. Bu yılki yarışmanın büyük ödülü ise 10.000 TL.

Solve for Tomorrow bilim yarışmasına 8. sınıftan 12. sınıfa kadar devlet veya özel okullarda okuyan öğrenciler katılabiliyor. Öğrencilerin yarışmaya bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) projeleri ile katılabileceklerini söyleyelim. Yarışmaya, öğrenciler tek başına katılabileceği gibi en fazla 5 kişiden oluşan takımlarla da katılım sağlayabiliyor. Yarışmada birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye ise 5.000 TL değerinde Samsung ürünlerinde kullanabilecekleri hediye çekleri ödül olarak verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung yarışmayı kazanan öğrencilere hediye verecek

Program ön değerlendirme, yarı final ve final olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. ”Tasarım Odaklı Düşünme Atölyesi” ile programa katılan ve yarı finale kalan gençlere eğitim verilecek. Tasarım odaklı düşünme yaratıcı ve uygulanabilir fikirlere sevk eden 5 adımlı bir süreçten oluşuyor. Bu adımlar; empati kurma, tanımlama, fikir üretme, prototip çıkarma ve test etme. Bu yıl düzenlenecek yarışmaya buraya tıklayarak başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti