reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un sorunlu pilleri şimdi de yangına neden oldu

Samsung‘un Galaxy Note7 sebebiyle zarar gören marka imajını düzeltmesi umduğundan daha uzun bir zaman alacak gibi görünüyor. Note7 faciasının başrolü olan sorunlu piller şimdi de Çin’deki fabrikada yangın çıkmasına neden oldu.

Artık hepimiz oldukça iyi biliyoruz ki, Samsung’un bu yıl akıllı telefon kazancındaki büyük düşüşün nedeni Galaxy Note7. Piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra patlama haberleriyle gündeme gelen bu akıllı telefon Samsung’un ciddi bir kayıp yaşamasına neden oldu. Böylece cihazın piyasadan çekilmesine karar verildi. Ardından cihaz için detaylı bir otopsi işlemi gerçekleştirildi. Bu faciadaki en büyük suçlunun pil olduğu netleşti. Hatta bunun üzerine Samsung, 8 aşamalı pil güvenlik kontrolü sistemine geçiş kararı aldı.

Şimdi sorunlu piller Samsung’un Çin‘deki fabrikasında çıkan yangınla gündeme geldi. Açıklanan rapora göre yangını sorunlu lityum piller ve diğer atık ürünler tetikledi. 8 Şubat‘ta çıkan yangında kimsenin yaralanmadığı ve ciddi bir kayıp yaşanmadığı kayda geçirildi. Öyle ki yangının işlerin ilerleyişinde bir sıkıntıya neden olmayacağı, yani Samsung Galaxy S8‘in gecikmeyeceği dile getirildi.

Yine de Samsung artık sorunlu pillerin neden olduğu problemlerle gündeme gelmek istemiyor. Bu yangının Samsung’un imajını daha da zedeleyeceğinden korkuluyor. İlerleyişime bakılırsa firma bu endişesinde haklı çünkü Note7 faciasını geride bırakması çok daha uzun sürecek.