reklamı kapat

POPÜLER

reelagram

Sanal gerçekliğin atası geri dönüyor

Şimdinin çocukları Oculus Rift heyecanına kapılırken geçmişte sanal gerçeklik biraz daha farklıydı. O zamanın sanal gerçeklik cihazı sayılabilecek olan View Master‘ları gördüğünüzde sizin için bir şey ifade etmediyse bilin ki ya çok gençsiniz ya da çok harika bir teknolojiyi kaçırmışsınız.

Ülkemizde de bir dönem kullanılmış olan View Master’lar geri gelsin istemez miydiniz? Özel filmleri ve dürbünümsü tasarımı ile belki de evinizde bir yerde hala duruyor olabilir. Gövdesinin sağ tarafında bulunan kol ile içindeki filmde bulunan görselleri değiştirilen ve üç boyutlu görüntüleme hissi yaşatan View Master’lar teknolojiye yenilmeyi reddediyor. Eğer bu muhteşem aleti atma gibi bir hataya düştüyseniz ya da cihazı bir kez olsun kullanma imkanınız olmadıysa üzülmeyin çünkü View Master’lar geri dönüyor.

reelagram
Doejo‘nun kurucu ortaklarından olan tasarımcı Darren Marshall bu nostaljik hissi yaşamanız için gerekli koşulları oluşturmuş bile. Eğer yeni filmler bulamayacağınızdan endişeleniyorsanız korkmaya gerek yok zira filmleri de siz hazırlıyorsunuz. Özenerek çektiğiniz ve uzun uzun efekt ayarları yaptığınız Instagram fotoğraflarınız film oluyor.

Marshall’ın Reelgram adını verdiği projesi Instagram üzerinden seçtiğiniz 7 fotoğrafı cihaz için oluşturulan özel filmlere yerleştirme üzerine. Cihazınız varsa filmleri 19,95 dolara oluşturabilirsiniz. Cihaz ve filmi beraber almak için 29,95 dolar ödemeniz gerekiyor. Daha fazla bilgi almak ve sipariş vermek için Reelgram sayfasını ziyaret edebilirsiniz.