reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Bridge

Sanal gerçeklik teknolojisine özel klavye: Logitech Bridge [Video]

04 Kasım 2017

Logitech, sanal gerçeklik teknolojisine yönelik geliştirdiği klavyeyi tanıttı. Logitech Bridge adı verilen sistem HTC Vive’la uyumlu şekilde çalışıyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen VR’a özel olarak geliştirilen klavye, doğru bir konumlandırma için Vive Tracker’dan yararlanıyor.

Klavyenizi ve ellerinizi VR’ın 360 derecelik dünyasına taşıyan klavyenin kullanılması için geliştirici kitin satın alınması gerekiyor. Logitech G klavye, Vive Tracker ve geliştirici kitiyle (SDK) sanal gerçeklik teknolojisine giriş yapılıyor. Özelleştirme yapılabilmesini de mümkün kılan klavye, yazı yazarken ne yazdığını görmeye ihtiyaç duyan kullanıcıların da sorunlarını çözüyor.

Logitech’ten sanal gerçeklik teknolojisine özel klavye: Logitech Bridge

SteamVR platformuna entegre edilecek SDK’nın henüz son tüketici için satışa sunulmayacağını belirtmekte yarar var. Logitech’in planına göre SDK’nın ilk etapta 50 adet geliştirici kiti piyasaya sunulacak. 150 dolardan satışa sunulacak sistemi satın alma için verilen son başvuru tarihi ise 16 Kasım. Yenilikçi teknolojisiyle fark yaratan Logitech Bridge için hazırlanan tanıtım videosunu haberin devamındaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR