reklamı kapat

POPÜLER

Bosch

Şaşırtan teknoloji; Yanlış yönde giden sürücüleri uyarıyor

Ters yönde giden sürücüleri uyaran sistem 13 Avrupa ülkesinde hayata geçirildi. Bosch imzalı yanlış yönde giden sürücü uyarı sistemi, 15 mobil uygulama aracılığıyla milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Otoyollarda yanlış yönde giden bir sürücüyle karşılaşma tehlikesi çoğumuzun sandığı kadar nadir bir durum değil. Yalnızca Almanya’da haber kanalları her gün yaklaşık beş defa trafikte yanlış yönde giden sürücülere ilişkin uyarı yapıyor ve bu, yılda yaklfaşık 2 bin uyarı anlamına geliyor. Bosch’un birkaç bin satırlık yazılım kodu ile oluşturulan bulut tabanlı ters yönde giden sürücü uyarı sistemi insan hayatını korumaya yardımcı oluyor. Bu hayat kurtarıcı bulut hizmeti yalnızca yanlış yönde giden sürücüyü uyarmakla kalmıyor; aynı zamanda, tehlikeli bölgedeki diğer araç sürücülerini de uyarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bosch otomobil sistemleri konusunda ciddi adımlar atıyor

Sistem, 13 Avrupa ülkesinde yıldırım hızında uyarı bildirimleri gönderiyor. 2018 yılı başlarında Alman yayıncı Antenne Bayern ve Rock Antenne mobil radyo uygulamalarına entegre edilen sistem şimdiden 400 bin kullanıcıya sahip ve sistem daha fazla kullanıcı için hazır. Şu anda navigasyon, akış ve radyo gibi 15 mobil uygulama Bosch tarafından geliştirilen uygulama fonksiyonuyla entegre olarak çalışıyor. Servis İrlanda’dan İtalya’ya, Portekiz’den Polonya’ya kadar Avrupa’da birkaç milyon kullanıcıya ulaşabiliyor. Navigasyon servisleri, radyo istasyonları ve haber portallarının mobil uygulamalarına entegre edilebilen Bosch’un bulut tabanlı ve ters yönde giden sürücüleri uyaran sistemi sayesinde insanları her yolculuklarında güvende tutan bir koruyucu melek gönderilmiş oluyor

İlginizi çekebilir

Bosch’tan motosikletlere bir “jet itici” ekleyen çok ilginç güvenlik sistemi