reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Leon Cupra, dünya rekortmeni bir cirit ustasının atışından daha hızlı olabilir mi? [Video]

Olimpiyat şampiyonu bir cirit sporcusuna meydan okuyan SEAT Leon Cupra R, bu keyifli rekabette başarılı bir sonuç ortaya koydu.

Volkswagen Golf R ve Renault Megane RS gibi ateşli hatchback modelleri arasındaki rekabetin sevdiğimiz katılımcılarından birisi olan SEAT Leon Cupra, yakın zamanda tüm zamanlarının en güçlü versiyonu olan R ile sokaklara çıkmaya başladı. Manuel şanzımanda 310 PS, DSG şanzımanda ise 300 PS güç değerleriyle kullanıcılarla buluşan bu projeyle birlikte artık yeni bir jenerasyon için de dönüşüm sinyalinin verildiği Leon, şu sıralar ise en iyi yaptığı işi yani hızlı olmayı uygulamakla meşgul. Yeşil Cehennem’de elde ettiği başarılı dereceyle de kendisini kanıtlayan modeli için “Daha ne yapabiliriz?” düşüncesinde olan SEAT ekibi, görünüşe göre “rakip” kelimesinin karşılığını biraz esnetme üzerine mesai harcamış. Çalışmaların ardından ise ortaya bir cirite meydan okuma projesi çıkmış.

70 metrelik yarış

Hızlanma konusundaki iddiasını ortaya koymak adına olimpiyat altın madalyasına sahip başarılı sporcu Barbora Špotáková ile karşı karşıya gelen Leon Cupra’nın, sınavını başarıyla verdiğini de ilk adımdan sizlerle paylaşalım. Barbora Špotáková’nın saatte 90 km/s hızla fırlattığı cirit ile aynı anda bitiş noktasına ulaşmak için yola koyulan 300 beygirlik ateşli canavarımız 0’dan 100’e hızlanmasını 4,9 saniye gibi başarılı bir noktada tamamlayabilmesinin meyvesini topladı. 70 metrelik mesafe baz alınarak gerçekleştirilen bu keyifli yarışın detaylarını okumak kadar izlemesi de bir o kadar keyifli.