reklamı kapat

POPÜLER

Tanıtıma giden yol; SEAT Tarraco için son kritik virajlar

Eylül ayı içerisinde resmi olarak tanıtılacak olan 7 kişilik SUV modeli SEAT Tarraco, altyapı kardeşi Kodiaq ile kullanıcıların alternatifi olmak istiyor.

Volkswagen grubunun grafiği yükselen isimlerinden birisi olan SEAT, SUV ailesine yeni bir üye eklemeye hazırlanıyor. 7 kişilik olarak kullanılabilmesiyle de kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Tarraco, ilk adımından itibaren takip ettiğimiz otomobillerden bir tanesi. Aracın geliştirme sürecinde artık sona yaklaşan SEAT da, resmi kaynakları üzerinden detaylar paylaşmaya devam ediyor. Düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında 18 Eylül‘de tanıtılması beklenen projenin ilgi çekici hale getirilme aşamaları da devam ediyor. Tarraco’nun üretim sürecinin yürütüleceği tesise bir grup meraklıyı davet eden SEAT, elimizde olan bilgilerin dışına çıkmama konusunda da fazlasıyla dikkatliydi.

Satışlar bu yıl başlayacak

MQB platformu üzerine geliştirilecek olan SEAT Tarraco’nun tanıtımına iki aydan az bir süre kalmış durumda. Üretimle birlikte satış sürecinin de planlama aşamasında olduğu aracın Avrupa pazarındaki satışlarıysa kademeli olarak bu yıl içerisinde başlayacak. Türkiye pazarı içinse beklentilerin önümüzdeki yıl üzerinde yoğunlaştığını da söyleyebiliriz. Ebatsal olarak Skoda Kodiaq ile benzer bir klasmanda olacak olan Tarraco’nun kaputunun altında 1,4 litre ve 2.0 litrelik benzinli motorların geliş süreci hala en güçlü ihtimallerden. Dizel kısmında ise üç farklı güç seviyesi, sunulacak pazarlara göre değişiklik gösterecek. 2020 yılı ise Tarraco’nun hibrit olarak da satın alınabileceği bir dönem olacak. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.