reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli araç:Nimbus One

Şehir kullanımına odaklanan ufak elektrikli araç: Nimbus One

Elektrikli araç pazarı gittikçe büyüyor. Bu pazarda mücadele verecek araçlardan birisi de Nimbus One modeli olacak.

Nimbus One elektrikli araç modeli, aslında ilk defa karşımıza çıkmıyor. Bu araç 2020 yılında “One” takısı olmadan ses getirmişti. İlk gösterilen modeli pazara sunmadan önce yenileyen firma, Nimbus One ile ticari olarak çıkışa hazırlanıyor. Üç tekerlek üzerinde yol alan ve sadece tek kişilik bir seçenek olan araç, direkt olarak şehir içi kullanımına odaklanıyor ve kapalı bir motosiklet olarak da görülüyor. Teknik olarak baktığımız zaman Nimbus One yollara çıktığı zaman maksimum 80 km/s hıza ulaşabilecek ve çıkarılabilir yapıdaki 9 kWh lityum-iyon pil paketiyle şehir içi hızlarında 150 km kadar menzil getirecek. 0’dan 48 km/s hıza 3 saniyede ulaşılabileceği açıklanan araç, firma tarafından yapılan açıklamaya göre ABS ve çekiş kontrolü gibi yardımcı sürüş destek sistemlerine de sahip. Modelde aynı zamanda bir hava yastığı da yer alıyor.

Standart şarj sistemlerinde yüzde 95 doluluğa ortalama 6 saat içerisinde doldurulabilecek açıklaması yapılan Nimbus, yüksek güçlü şarj sisteminde ise 1 saatin hemen üzerinde tamamen doldurulabilecek. Opsiyonel olarak klima ile tercih edilebilecek elektrikli araç, Bluetooth hoparlör sistemine de sahip olacak. Bu sayede telefondaki müzikler sürü sırasında dinlenebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modern bir tasarımı olan iki kapılı araç, ufak yapısıyla hemen her yere konumlandırılabilecek ve fiyatıyla çok geniş bir kitleye hitap edecek. ABD’de 2023, Avrupa’da ise 2024’ün ilk çeyreğinde yollara çıkarılması hedeflenen One, 9.980 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak.

Elektrikli araç Nimbus One yanında bu da ilginizi çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli