reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Thinkreality A3 AR gözlük

Şık AR gözlüğü Lenovo Thinkreality A3 tanıtıldı; işte detaylar

Donanım dünyasının dev isimlerinden Lenovo, CES 2021 duyurularına devam ediyor. Firmadan bu sefer AR gözlüğü Lenovo Thinkreality A3 geldi.

CES 2021 duyurularına birçok bilgisayar modeliyle başlayan Lenovo, yeni AR gözlüğü ile pazara şık bir seçenek ekliyor. Görebileceğiniz üzere birçok benzerinden çok daha kompakt olan katlanabilir yapıdaki Lenovo Thinkreality A3, PC ya da Motorola akıllı telefon modelleri ile USB-C üzerinden bağlantı kurarak görev yapıyor. Gerçek ile sanalı bir araya ya da daha doğrusu kişilerin gözleri önüne getiren ürün, burada her göze 1080P çözünürlükte birer ekran veriyor. Gücünü Qualcomm’un AR benzeri ürünler için hazırladığı XR1 işlemcisinden alan AR gözlük Thinkreality A3, önünde 8 megapiksellik bir 1080P kamera taşıyor. PC ile yapılacak kurulumda gözler önüne beş farklı sanal ekran getirebilen model, bünyesinde ayrıca oda seviyesinde takip getiren iki adet balık gözü kamera da taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Thinkreality A3 AR gözlük yetenekli bir seçenek

Tamamen hareket halinde kullanıma uygun “Industrial Edition” isimli bir sürümü de bulunan Thinkreality A3, 2021’in ortasında satışa çıkıyor. Son kullanıcıya çok da hitap etmeyen AR gözlük için verilmiş bir fiyat ise maalesef henüz bulunmuyor. Ancak 1.000 dolar üstü bir fiyatın beklendiğini belirtmek gerekiyor. AR gözlük pazarının Apple tarafından yüksek ihtimalle 2022’de tanıtılacak Apple Glass sonrasında son kullanıcıya hitap edecek hale geleceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Satechi’den gelen yeni Apple odaklı bilgisayar ürünleri