reklamı kapat

POPÜLER

Sınırları zorlayan grafik tasarımcıdan sıra dışı çalışmalar [Galeri]

14 Aralık 2017

İnsan yaratıcılığının sınırı yok desek, abartmış olmayız. Kalıplaşmış alanlarda bile fark yaratmak ve ortaya koyulan çalışmalarla hayranlık uyandırmak mümkün. Amerikalı bir grafik tasarımcı olan Randy Lewis ise bunun son örneği. Ortaya koyduğu çalışmalar başta sıradan gibi dursa da beklenmedik bir detayla görenleri şaşırtmayı başarıyor.

Bildiğiniz gibi Photoshop var olan görselleri düzeltmek kadar, farklı çalışmalar yaratmaya da fazlasıyla müsait. Hele de bu programa hakimseniz… Şimdiye kadar Photoshop’ta hazırlanmış pek çok etkileyici çalışmayla karşılaştık. Kimilerini sizlerle buluşturma fırsatı da yakaladık. Ancak Randy Lewis bu işe kendisinden önce ele atanlara rağmen öne çıkmayı başarıyor. California’da yaşayan bu grafik tasarımcı yaratıcılığının sınırlarını zorluyor.

Basit ve yaratıcı

Görsellere baktığınızda sanatçının oldukça basit bir taktikle şahane çalışmalar ortaya koyduğunu görüyoruz. Fikir temel olarak şöyle: Birlikte görmeye alışık olmadığımız iki farklı nesne, canlı veya eşyayı Photoshop’ta bir araya getirmek. Ancak bu ikilinin görsel olarak birbiriyle uyumlu olması ve ortaya uyumlu bir çalışma çıkması bekleniyor. Örneğin gökkuşağı lolipoplarıyla yılanların bir araya gelmesi ortaya enteresan bir sonuç çıkartıyor. Üstelik buna benzer pek çok çalışma bulunuyor.

Randy Lewis’in dikkat çekici çalışmalarını haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz. Daha fazlasını görmek veya bu sanatçıyı takip etmek isterseniz Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER
YORUMLAR