reklamı kapat

POPÜLER

Sıra dışı kablosuz kulaklık; Huawei FreeClip incelemesi

 - Güncelleme: 04 Ocak 2024 11:32

Huawei FreeClip

HUAWEI FREECLIP TASARIM

Huawei FreeClip sahip olduğu tasarım felsefesiyle piyasada satılan kablosuz kulaklıklardan kolayca ayrılıyor. Kulaklık tasarımlarının artık sıradanlaştığı günümüzde Huawei kulaklık dünyasına yepyeni bir tasarım anlayışını yansıtıyor. Kavisli ve fasulye şeklindeki tasarımıyla dikkat çeken modelin kulağa takılması ise mevcut kablosuz kulaklıklardan biraz daha farklı. Kulaklığın ses birimlerinin yer aldığı top şeklindeki birim kulağa girdikten sonra Comfort Bean adı verilen kısım kulakların arkasındaki kıkırdağa yerleştiriliyor.

Yerleştirme işleminin ardından kulaklık kullanıma hazır hale geliyor. Kullandığımız süre boyunca bize iyi bir deneyim sağlayan kulaklık konfor açısından piyasada satın alabileceğiniz en iyi kablosuz kulaklardan biri. Eğer kablosuz kulaklıklar uzun saatler kulağınızdan  çıkarmayı düşünmüyorsanız Huawei FreeClip bu konuda tüm övgüyü hak ediyor. Ergonomi açısından başarılı bulduğumuz kulaklığın mor rengini test etsek de cihazın siyah renkli modeli de piyasada satılıyor. Kulaklıklarda beğendiğimiz noktalardan biri de FreeClip’teki kulaklık parçalarının her birinin her iki kulağa da uygun bir şekilde takılabilmesi oldu. Kulaklıkta sağ veya sol parça aynı tasarıma sahip olduğu içib sağ veya sol ses kanallarına rahatlıkla takılabiliyor. 

Modayı yakından takip eden kişilerle birlikte günlük hayatlarında aksesuar kullanımına özen gösteren kişileri de hedef alan kulaklık biraz önce de belirttiğimiz gibi açık bir tasarıma sahip. Daha önceden aynı tasarım diline sahip olmasa da açık tasarım dilini benimseyen Sony LinkBuds kulaklığı mercek altına almıştık. O kablosuz kulaklığın üst kısmında farklı boyutta silikon uçlar bulunuyor ve  Sony LinkBuds’ı kullanmaya başlamadan önce kulağınıza uygun boyuttaki silikon ucu seçmeniz gerekiyordu. Huawei’nin kablosuz kulaklığına dönecek olursak kulaklıkta bir silikon uç olmadığı için böyle bir yönteme başvurmanıza gerek yok. Bir kaç kişinin kulağında da test ettiğimiz Huawei FreeClip, farklı kişilerin kulaklarına da rahat bir şekilde takılabildi. Kulaklıkta kontroller dokunmatik olarak sağlanabiliyor. Her iki kulaklık parçasına dokunarak FreeClip rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Bunun için kulağınızın hemen yanındaki alana iki kez veya üç kez dokunmak yeterli oluyor. İki kez kulaklığa dokunulduğunda çalan parça duruyor veya tekrar dokunduğunuzda parça çalıyor. Üç kez yanağınıza dokunduğunuzda ise bir sonraki parçaya geçiş yapılabiliyor. Kulaklık bununla birlikte IP54 sertifikasına da sahip. Bu sertifika kulaklıkları su sıçramalarına karşı koruma sağlıyor. Cihaz bu sayede yağmurlu havalarda veya spor aktivitelerinde rahatlıkla kullanılabiliyor.