reklamı kapat

POPÜLER

Siz konuşun, Sigmo çevirsin [Video]

Farklı konuşma dilleri arasındaki iletişim sorunlarına kökten çözüm üretmeyi amaçlayan Sigmo‘nun ilk prototipi yayınlandı. Söylenen cümleleri algılayarak kısa sürede istenilen dile çevirebilen cihazın piyasaya çıkacağı tarih de netlik kazandı.


Temmuz ayında sıradan bir girişim olarak karşımıza çıkan Sigmo, iki ay içerisinde 15 bin dolar hedefini geride bırakarak toplamda yaklaşık 250 bin dolar bağış toplamayı başardı. Farklı lisandaki kişilerin anlaşamaması konusuna sıradışı bir çözüm getiren cihaz, geleceğin teknolojisi olarak nitelendiriliyor.

Mikrofon ve hoparlör donanımına sahip Sigmo, bluetooh aracılığıyla akıllı telefonunuz üzerinden bulut teknolojisine bağlanıyor. Hangi dile çeviri yapmak istediğinizi seçtikten sonra cihaza konuşmanız yeterli. Sesi kaydederek Google Translate gibi platformların da yardımıyla çözümleme yapan sistem, çeviriyi yine sesli şekilde kullanıcıya bildiriyor. Aralarında Türkçe’nin de yer aldığı 25 farklı dili destekleyen Sigmo oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Üstelik bluetooth hoparlörü ya da Android cihazlarda Google sesli arama amacıyla da çalışabiliyor.

0bd1e2fe4f549e249ba6df9bcdead0ec_largeUfak boyutlarıyla kolye ya da kol saati gibi de kullanılan ürünün çalışma hızı, internet bağlantınıza göre değişkenlik gösteriyor. Ziyaret edilen ülkede yol tarifi almak ya da restoranda uygun yiyeceği bulmak gibi temel konularda yardıma koşan Sigmo, böylelikle sözlük ve çevirmen hizmetlerinin devre dışı kalmasını sağlıyor. Son beta aşamasındaki cihazın 2014 yılı başında raflardaki yerini alması planlanıyor.

sigmo1

sigmo2

VİDEO

ETİKETLER
YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Siz konuşun, Sigmo çevirsin [Video]” için 3 cevap

  1. serel dedi ki:

    bu cihazı nerden temin edebiliriz?

  2. simaso dedi ki:

    herşey var cihaz yok

  3. engin dedi ki:

    Cihaz temini nasil oluyor? ?